Тігіпко за ексклюзивне право голови НБУ коментувати тенденції на валютному ринку


Тігіпко за ексклюзивне право голови НБУ коментувати тенденції на валютному ринку

Колишній голова Національного банку й екс-радник прем'єр-міністра Сергій Тігіпко вважає, що голова Національного банку повинен ексклюзивно коментувати тенденції на валютному ринку країни.

Про це він заявив на прес-конференції в Чернігові.

На думку Тігіпка, керівник НБУ повинен заборонити коментувати ситуацію своїм підлеглим і сам пояснювати ситуацію через ЗМІ.

"Голова Нацбанку в такій ситуації говорить, ніхто з Національного банку без мого дозволу не коментує, це перше, і сам постійно повинен бути на екранах", - сказав він.

На думку Тігіпка, голова НБУ повинен говорити, що сьогодні зовнішня торгівля в Україні практично збалансована, а за допомогою кредитів Міжнародного валютного фонду є можливість не тільки зробити гривню стабільною, але й підсилити.

"Говорю одне: економіка дозволяє сьогодні мати абсолютно стабільний курс гривні, і може підсилюватися гривня в такій ситуації", - зауважив Тігіпко.

Він сказав, що в зниженні курсу гривні зараз винна не економіка, а ажіотажний попит, тому що люди побоюються другої хвилі кризи й бояться не погасити валютні кредити й наперед закуповують валюту.

"Тут не працюють якісь економічні причини, тут я підтримую Тимошенко (Юлію, прем'єр-міністра), але вона до кінця не говорить - спрацьовує ажіотажний попит", - сказав екс-голова НБУ.

Тігіпко також думає, що виходячи із ситуації в економіці, гривня повинна бути в межах, як місяць тому.

"Що зараз позитивно, третій місяць збільшуються внески, люди починають повертати гроші в банківську систему", - сказав він.

Зі слів Тігіпка, багато українських банків і банків із західними інвесторами капіталізувалися, відновили ліквідність, приймають внески й вирішують, у які проекти вкладати гроші й кому видавати кредити.

Як повідомляло агентство, Президент Віктор Ющенко вважає, що Національний банк повинен ексклюзивно коментувати тенденції на валютному ринку країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua