S&P 500 у понеділок упав на максимум за 6 тижнів, ф'ючерси у вівторок зростають


Фондові індекси США в понеділок упали більш ніж на 2%, при цьому значення Standard & Poor's 500 звалилося на максимальну величину за шість тижнів - 2,4%.

Інвестори стурбовані тим, що ситуація у світовій економіці не поліпшується настільки швидко, щоб виправдати сильне зростання вартості акцій, відзначає агентство Bloomberg.

Проте, котирування ф'ючерсів 18 серпня показують позитивну динаміку: вересневі контракти на S&P 500 до 8:16 мск додали 0,04%, на Dow Jones - 0,07%.

Це нормальна корекція, вважає директор з досліджень Penn Capital Ерік Грінг, оскільки "як і раніше є безліч негативу". Після падіння на початку березня цього року до мінімуму за 12 років американський фондовий ринок злетів більш ніж на 50% на ознаках ослаблення рецесії у світовій економіці.

Поганою новиною для ринку в понеділок стали дані про ВВП Японію і новини з Китаю.

Згідно з попередніми даними кабінету міністрів Японії, ВВП другий за розмірами економіки світу виріс за три місяці, що завершилися 30 червня, на 3,7% у перерахуванні на річні темпи. Аналітики прогнозували істотніше зростання показника - на 3,9%.

На цій новині ціна акцій Intel, близько 60% річних продажів якої припадає на азіатські ринки, опустилася на 1,7%.

Папери IBM, яка близько 10% виторгу отримує з Японії, подешевшали на 1,4%.

Прямі іноземні інвестиції в економіку Китаю впали на 35,7% у липні, причому зниження тривало десятий місяць поспіль, оскільки компанії відмовляються від планів розширення бізнесу на тлі світової фінансової кризи. Крім того, страховик Ping An Insurance відзвітувався про прибуток, що виявився гіршим за очікування, а виробник міді Yunnan Copper Industry після отримання збитку за півроку заявив, що немає чітких ознак відновлення.

Спекуляції, що зростання економіки КНР підхльосне попит на сировину сприяли зльоту індексу Reuters/Jefferies CRB, до розрахунку якого входять 19 видів сировинних товарів, на 32% з березня цього року.

За підсумками торгів 17 серпня ціна акцій алюмінієвого гіганта Alcoa зменшилася на 6,5%, виробників стали AK Steel і U.S.Steel - більш ніж на 8%.

Котирування паперів нафтовиробника ConocoPhillips знизилися на 3,2%, Exxon Mobil - на 2,4%. Вересневі ф'ючерси на нафту подешевшали за день на 1,1% - до $66,75 за барель, що є мінімальною позначкою з 29 липня.

Вартість акцій JPMorgan Chase знизилася в понеділок на 4,1%, Bank of America - на 4,8%. Причиною цього стало повідомлення, що Федеральна корпорація страхування депозитів (FDIC) наказала закрити проблемний банк Colonial BancGroup Inc. Це банкрутство стало найбільшим серед тих, хто зазнав краху з початку 2009 року американських фінкомпаній.

Котирування акцій Lowe's Cos., власника однієї з найбільших у світі мереж магазинів товарів для будинку, звалилися на 10%. Компанія знизила чистий прибуток у другому фінансовому кварталі (травень-липень) на 19,1%.

Крім того, Lowe's заявила, що в третьому фінкварталі планує отримати прибуток на рівні 21-25 центів розраховуючи на акцію при зниженні виторгу на 2-5%. Середній прогноз опитаних Thomson Reuters аналітиків становить відповідно 27 центів і мінус 1%.

Індекс Dow Jones Industrial Average у понеділок знизився на 186,06 пункту (2%) - до 9135,34 пункту.

Standard & Poor's 500 упав за підсумками торгів на 24,36 пункту (2,43%), склавши 979,73 пункту.

Значення індексу Nasdaq Composite за день опустилося на 54,68 пункту (2,75%) - до 1930,84 пункту.

З початку поточного року підвищення Dow Jones становить 4,1%, S&P 500 - 8,5%. Індекс Nasdaq додав цього року 22,4%.

Індикатор волатильності ринків VIX, що оцінює очікувані коливання S&P 500 у найближчі 30 днів, у понеділок виріс на максимальну величину за чотири місяці. Значення показника за день збільшилося на 15% - до 27,89 пункту. VIX називають "вимірником страху", оскільки він майже завжди зростає, якщо фондовий ринок знижується, і навпаки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua