ООН: Призупинення падіння промвиробництва в Україні буде тимчасовим, якщо влада негайно не здійснить низку реформ


ООН: Призупинення падіння промвиробництва в Україні буде тимчасовим, якщо влада негайно не здійснить низку реформ

Призупинення падіння промислового виробництва в Україні буде тимчасовим явищем, якщо українська влада негайно не здійснить низку реформ у фінансовому та соціальному секторах.

Таку думку висловив директор Аналітично-дорадчого центру "Блакитної стрічки" програми розвитку ООН Марчін Свєнчіцкі, передає "Німецька хвиля".

У липні поточного року, за повідомленням Держкомстату, обсяг промислового виробництва в Україні виріс майже на 5% у порівнянні з червнем-місяцем. Однак Свєнчіцкі зазначає, що загальна картина все одно невтішна - економіка лише пригальмувала карколомне падіння, і це не означає, що кризу Україна подолала.

"Це ще не гарантує ніякого росту. Можна лише сподіватися, що не буде подальшого спаду економіки. А щоб забезпечити економічне зростання, треба активізувати багато чинників: вилікувати банківську систему, провести реформи, тісно співпрацювати з МВФ і залучати інвесторів, оскільки капіталовкладення в українську економіку мізерні",- зауважив представник ООН.

На думку експерта, допомогли українській економіці подолати кризу металургія, хімічна галузь та сільське господарство. Все це - завдяки світовим економічним тенденціям стабілізації фінансової системи та хорошому урожаю, який зібрали українські фермери у 2008 році і нинішнього теж, впевнений Свєнчіцкі.

Разом з тим він не виключає, що швидке виділення трьох траншів позики Міжнародного валютного фонду допомогло українському урядові стримати девальвацію гривні й призупинити падіння промислового виробництва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua