НБУ пов'язує девальвацію гривні з початку серпня з перевищенням попиту на інвалюту над пропозицією


НБУ пов'язує девальвацію гривні з початку серпня з перевищенням попиту на інвалюту над пропозицією

Національний банк однією з основних причин девальвації гривні з початку серпня вважає перевищення попиту на іноземну валюту над її пропозицією.

Про це сказано в повідомленні НБУ.

"З початку місяця попит на іноземну валюту дещо перевищує її пропозицію, що позначилося на курсовій динаміці гривні. Її курс знизився щодо долара на міжбанківському ринку на 0,64% до 7,9055 гривень/долар, а на готівковому сегменті валютного ринку - на 1,64% до 8,1381 гривень/долар", - сказано в повідомленні.

НБУ зазначає, що з початку серпня офіційний курс гривні до долара знизився на 0,66% до 7,7490 UAH/USD, гривні до євро - на 2,38% до 11,0756 UAH/EUR, до російського рубля - зміцнився на 0,56% до 2,4106 гривень за 10 рублів.

У повідомленні також сказано, що НБУ продовжує інтервенції на міжбанківському валютному ринку та проведення валютних аукціонів.

У ході валютних аукціонів НБУ з початку серпня продав 73,6 млн доларів, близько 1 млн швейцарських франків й 0,278 млн євро.

"При цьому задовольнялися практично всі заявки, які були належним чином оформлені й подані", - сказано в повідомленні.

За даними НБУ, у випадку порушення банками умов участі в проведених валютних інтервенціях, придбана ними в ході таких інтервенцій інвалюта примусово повертається Національному банку.

Як повідомляло агентство, за даними учасників валютного ринку, НБУ з початку серпня практично припинив інтервенції на міжбанку, проводячи їх у мінімальному обсязі й для обмеженого кола учасників.

Внаслідок цього курс гривні на міжбанку з 3 по 14 серпня знизився на 40 коп. з 7,93 UAH/USD до 8,33 UAH/USD.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua