Регулятори США не дадуть банкам повернутися до практики надмірних ризиків


Регулятори США не дадуть банкам повернутися до практики надмірних ризиків

Адміністрація президента США Барака Обами не дозволить Уолл-стріт повернутися до докризових звичок і брати на себе надмірні ризики, необхідні для цього інструменти регулювання фінсектора вже обговорюються, заявив міністр фінансів США Тімоті Гайтнер в інтерв'ю The Wall Street Journal.

Фінкомпанії США після повернення до прибутковості відразу ж згадують про колишню практику і знову йдуть на невиправдані ризики, відзначають аналітики. Однак Гайтнер впевнений, що уряд США в стані вирішити цю проблему.

"Я не думаю, що фінансова система повертається до колишньої практики, і ми не дозволимо цьому трапитися, - сказав він. - Левередж великих банків зараз значно нижчий, подушки ліквідності набагато більш консервативні, баланси помітно зменшилися за рахунок рятування від проблемних активів. . . Найслабших елементів системи більше нема".

Міністр фінансів знову підкреслив, що функціонуюча і прибуткова фінансова система є "невід'ємною умовою зміцнення економіки".

"У результаті досягнення стабільності люди зможуть залучати кошти, збільшувати капітал, позичати з більшою легкістю і під більш низькі відсотки, і на цих ринках знову з'явиться ліквідність", - відзначив Гайтнер. Він додав, що повернення прибутковості в ключових секторах американської фінансової системи - "надзвичайно гарна ознака".

Разом з тим адміністрація США стурбована можливістю чергового спалаху суспільного невдоволення, тому що зростання прибутків спричиняє різко критиковане підвищення окладів і бонусів топ-менеджерів. Так, минулого тижня банк Wells Fargo & Co. оголосив про збільшення базових окладів топ-менеджерів, щоб обійти урядові обмеження бонусів для фінкомпаній, що одержали держпідтримку.

Чиновникам доводиться нелегко: з одного боку, величезні бонуси банкірів викликають дорікання громадськості. З іншого боку, влада переконана, що в банків повинна бути можливість винагороджувати роботу своїх співробітників на свій розсуд - аби тільки це не спричинило непотрібне збільшення ризиків і не шкодило довгостроковій стійкості фінкомпаній.

Під тиском суспільної думки уряд у червні створив посаду "зарплатного царя", що курирує питання винагороди керівництва фінкомпаній. Цю посаду займає відомий юрист Кеннет Фейнберг, що раніше очолював фонд компенсацій жертвам терористичних атак у США 11 вересня 2001 року.

Фейнберг контролює всі питання, пов'язані з виплатами, які одержують 100 топ-менеджерів 7 компаній, що одержали держпідтримку. У цю п'ятницю кожна з таких компаній представить компенсаційні пакети 25 найбільш високооплачуваних співробітників. К.Фейнберг розгляне їх і винесе вердикт протягом 60 днів.

Однак регулюванням зарплат справа не обмежується, відзначив Гайтнер. За його словами, фінсектору необхідний більш жорсткий і ефективний нагляд, якщо США сподіваються уникнути повторення фінансової кризи. Розглянута реформа регулювання розширить повноваження Федерального резерву відносно найбільших американських фінкомпаній. Імовірно, буде створена нова урядова організація, що контролює іпотеку та кредитні картки, також буде посилений контроль над кредитними деривативами і хеджевими фондами. Уряд і законодавці обговорюють і інші можливі заходи, додав міністр.

Темпи впровадження нововведень у регулюванні фінсектора різко сповільнилися після опублікування чорнового плану в червні. Однак Гайтнер впевнений, що все йде своїм шляхом і адміністрація США зможе реалізувати всі намічені зміни та оформити їх законодавчо, коли Конгрес збереться у Вашингтоні на осінню сесію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua