НБУ: Падіння курсу гривні обумовлено політичною нестабільністю в українському суспільстві


НБУ: Падіння курсу гривні обумовлено політичною нестабільністю в українському суспільстві

Падіння курсу гривні обумовлене політичною, соціальною і психологічною нестабільністю в українському суспільстві, оскільки фундаментальні причини для ослаблення гривні нижче 8 грн/$ відсутні, вважає заступник голови Національного банку України (НБУ) Олександр Савченко.

"От цей курс (поточний) - це і є плата населення, простого українця, за той хаос, який ми маємо в нашій країні… По фундаментальних факторах ситуація наближається до збалансованої", - сказав він в ефірі "5 каналу" у середу.

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанківському валютному ринку в середу знизився до 8,24 грн/$1 з 8,13 грн/$1 за підсумками торгів у вівторок. Для підтримки курсу національної валюти НБУ з початку року продав зі своїх резервів більше $7,6 млрд.

Замголови НБУ також відзначив, що під час кожної виборчої кампанії в Україні спостерігалося падіння гривні, яке почасти формувалося під впливом цілеспрямованих дій спекулянтів.

За даними Савченка, за підсумками першого півріччя дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України скоротився $650 млн із $7-8 млрд за аналогічний період минулого року. Чиновник не назвав дефіцит фінансового рахунку, але відзначив, що з його динамікою ситуація виглядає гірше: позначаються виплати за зовнішніми боргами банків, а також відтік коштів у готівкову валюту.

Крім того, відзначив замголови НБУ, в Україні немає інструментів, що забезпечують направлення коштів фінансової системи на стимулювання виробництва - додаткова гривнева маса, що з'являється, направляється на валютний ринок.

Як повідомив у цьому ж ефірі начальник управління інвестиційно-банківських послуг Укрсоцбанку (Київ) Ерік Найман, головним фактором девальвації гривні є "діра в бюджеті", яка покривається за рахунок емісії гривні.

Він також нагадав, що держава залучає кошти через розміщення державних облігацій під ставку близько 30%, тоді як банківські гривневі депозити не дають такої прибутковості: високі ставки держзапозичень також є чинником ослаблення курсу національної валюти

У той же час, за його оцінкою, значне ослаблення гривні цього року є тимчасовим явищем, яке вже в наступному році зміниться на ревальвацію: в 2009 році можливе зниження гривні до 10 грн/$.

"Якщо зараз він (курс) піднімається до 10 грн/$, то в наступному році ми побачимо відкат до 7,5-8 грн/$... Вище 10 грн/$ я не чекаю. Навіть якщо буде 9 грн/$ - я буду думати і, напевно, буду продавати (валюту)", - сказав він.

"У наступному році курс піде у протилежний бік і може піти дуже швидко", - підкреслив Найман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua