У Києві вичерпані території для житлового будівництва — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Києві вичерпані території для житлового будівництва

Нерухомість
712
Як передає кореспондент УНІАН, таку думку висловив віце-президент Української академії архітектури Микола Дьомін, коментуючи ситуацію навколо розробки генерального плану столиці під час прес-конференції.
За його словами, на сьогоднішній день у Києві побудовано близько 60 млн. кв. м житла. "Уся демографічна ємність території міста усередині міської межі - порядку 65-70 млн. кв. м житла. Це говорить про те, що сьогодні практично всі територіальні резерви Києва вичерпані", - підкреслив він. Дьомін і відзначив, що зараз у столиці немає територій, де б можна було побудувати невеликий мікрорайон.
Як повідомив директор Інституту урбаністики Генріх Фільваров, середня європейська забезпеченість житлом становить близько 30-35 кв. м на людину, у той же час в Україні - близько 20 кв. м. "Тому перед нами зараз стоїть завдання подолати межу 30 кв. м. Тобто для кожної людини в Києві ми повинні побудувати 10 кв. м житла", - сказав він.
Він також відзначив, що існує два виходи із ситуації: або за принципом великих європейських міст побудувати малий Київ і великий Київ (у нього будуть включені приміські території); або ж розширити житлову площу шляхом реконструкції або знищення "хрущовок". Останнє, як сказав Фільваров, торкається проблеми права власності.
Основною проблемою розробки генплану столиці експерт назвав фінансування, а також недорозвинення транспортної інфраструктури. "Транспортна система явно не справляється з навантаженням. Потенційний розвиток міста вимагає розвитку транспортної системи", - сказав він.
Крім цього, генплан вимагає серйозної інвестиційної програми. У той же час, екс-заступник голови Київської міської державної адміністрації Іван Салій висловив сумнів у тому, що гроші на генплан знайдуться.
Представники діючої столичної влади в прес-конференції участі не брали.
Розробку генерального плану Києва і його приміської зони до 2025 р. планується здійснити протягом 2008-2010 рр. Серед розробників - 16 проектних і науково-дослідних інститутів, зокрема, Інститут урбаністики і Творча майстерня архітектора Миколи Дьоміна.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас