Європейські індекси ростуть у п'ятницю на сильних даних по ринку праці США


Європейські фондові індекси ростуть у п'ятницю на сильних даних щодо безробіття в США, що компенсували побоювання інвесторів, пов'язані з тим, що чотиритижневе ралі на ринку акцій не виправдане перспективами відновлення економіки, повідомляє агентство Bloomberg.

Безробіття в США в липні неочікувано знизилося до 9,4% у порівнянні з 9,5% місяцем раніше, свідчать дані міністерства праці країни. Аналітики очікували збільшення цього показника до 9,6%.

Число робочих місць в економіці США минулого місяця скоротилося на 247 тис. Експерти прогнозували більш істотне зниження - на 325 тис.

Дані з американського ринку праці "показали, що його ослаблення сповільнюється", відзначає фондовий стратег Clariden Leu у Цюріху Грегор Маст. "Це підтвердження відновлення, що почалося, економіки", - вважає експерт.

Вартість акцій Logica Plc, що надає комп'ютерні послуги, підвищилася на 2,3%. Компанія збільшила чистий прибуток у першому півріччі 2009 року в чотири рази завдяки збільшенню продажів і скороченню видатків.

Папери Volkswagen подорожчали на 2,4%. Німецький автовиробник поліпшив прогноз продажів на рік, відзначивши, що урядові субсидії для покупців автомобілів підтримали попит. За словами представника VW Майкла Брендела, скорочення продажів в 2009 році складе 5% у порівнянні з попереднім прогнозом на рівні 10%.

Акції бельгійського банку KBC виросли в ціні на 6,3% після підвищення рекомендацій для його паперів аналітиками Deutsche Bank до "купувати" з "тримати".

Вартість паперів France Telecom підскочила на 3,6% завдяки поліпшенню рекомендацій для акцій компанії експертами JPMorgan Chase & Co. до "вище ринку" з "нейтрально".

Тим часом, акції Royal Bank of Scotland втратили в ціні 6,8%. Британський банк, 70% акцій якого належить державі, зафіксував збиток у розмірі 1,04 млрд фунтів стерлінгів ($1,74 млрд) за підсумками першого півріччя 2009 року через високі відрахування в резерви на можливі втрати за позиками, а також інших збитків, що склали в цілому 7,52 млрд фунтів стерлінгів ($12,62 млрд).

Прибутки європейських компаній у другому кварталі знизилися в середньому на 33%. При цьому фінансові показники більше половини компаній, що відзвітували, перевершили прогнози експертів.

Акції PSA Peugeot Citroen упали в ціні під час торгів на 5,7%. Рейтингове агентство Standard & Poor's знизило рейтинг французького автовиробника до спекулятивного рівня, відзначивши стурбованість показниками, що погіршуються, прибутку компанії.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:30 МСК у п'ятницю виріс на 45,46 пункту (1,71%) - до 2707,47 пункту.

Британський FTSE 100 піднявся на 35,02 пункту (0,75%) - до 4725,55 пункту.

Французький індекс CAC 40 до цього часу збільшився на 45,73 пункту (1,31%), склавши 3523,56 пункту.

Німецький DAX додав 90,05 пункту (1,68%), склавши 5460,03 пункту.

13 з 18 основних фондових індексів країн Західної Європи ростуть в п’ятницю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua