Китай зробить юань світовою торговельною валютою


Китай зробить юань світовою торговельною валютою

Китай прийняв нову валютно-фінансову стратегію з метою перетворити юань протягом найближчих 3-5 років в одну із ключових валют світової торгівлі.

У такий спосіб Китай фактично відмовився від своїх попередніх спроб створити на основі прав спеціального запозичення Міжнародного валютного фонду (МВФ) альтернативну долару США світову резервну валюту.

Про це стало відомо 5 серпня в Лондоні з керівних структур фінансової "двадцятки".

"Пыд час серії консультацій із представниками адміністрації президента Барака Обами Пекін прийшов до висновку, що США не готові поступитися ні йотою від нинішнього статусу долара", - повідомив представник країни- голови "двадцятки".

При цьому він підкреслив, що Китай одночасно усвідомив, що не зможе провести кардинальну реструктуризацію своїх валютних резервів з метою скоротити в них кількість доларів США.

На сьогоднішній день, відповідно до західних оцінок, долари становлять 65 - 70% від загальних валютних резервів Китаю, що досягла позначки в 2,13 трлн дол.

В результаті Китай, відповідно до британських джерел, переглянув свою середньострокову валютно-фінансову політику й прийняв рішення активніше вводити у світову торгівлю свою національну валюту - юань.

"Мова фактично йде про інтернаціоналізації юаню ы перетворення його в одну зі світових торговельних валют", - заявив представник "двадцятки".

Шлях до цього лежить на першому етапі у включенні Китаєм у торговельні угоди із закордонними країнами положення про розрахунки в юанях. При цьому Пекін готовий зараз надавати юані на основі угод за валютними обмінами.

Відповідно до наявним тут аналітичних прогнозів, Китай зможе до 2012 р. домогтися положення, коли у світовій торгівлі щорічно будуть проводитися угоди на 2 трлн юанів.

Однак на шляху цього плану стоїть серйозна проблема: Китаю необхідно зробити юань вільно конвертованою валютою, перш ніж він зможе стати однієї з резервних валют світу, відзначають у Лондоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua