0 800 307 555
0 800 307 555

Огляд: Ціни на елітне житло в Києві на вторинному ринку за I півріччя 2009м знизилися на 21%


Вартість елітного житла на вторинному ринку Києві в січні-червні поточного року знизилася на 21% - до $7849 за 1 кв. м, говориться в огляді компанії Knight Frank LLC Ukraine ринку елітної житлової нерухомості Києва за перше півріччя.

Відповідно до огляду, у першому півріччі обсяг пропозиції вторинного елітного житла скоротився порівняно з торішнім показником більш ніж удвічі. Власники висококласного житла чекаючи стабілізації цін зняли об'єкти із продажу і перевели їх у сегмент оренди.

При цьому фахівці компанії відзначають, що більшості власникам, особливо тим, хто купував елітну нерухомістю зі спекулятивною метою, економічно невигідно реалізовувати придбану за піковими цінами нерухомість на падаючому ринку, що обумовило перехід пропозиції в сегмент оренди. "У результаті пропозиція істотно перевищила попит, а орендні ставки протягом першого півріччя знизилися на 15,4%", - відзначають у компанії.

За даними компанії, близько 40% попиту на оренду елітного житла припадає на квартири вартістю $3-4 тис. за 1 кв. м, найменше - більше $8 тис. за 1 кв. м.

Аналізуючи ситуацію на первинному ринку елітного житла в столиці, фахівці Knight Frank LLC Ukraine відзначають, що в першому півріччі 2009 року не було заявлено про вихід нової пропозиції, тому що більшість девелоперів відклали реалізацію анонсованих проектів і зосередили всі зусилля на завершенні вже початих.

За даними компанії, у першому півріччі в Києві велося будівництво восьми об'єктів житлової нерухомості класу "еліт". "У результаті впливу фінансової кризи в Україні був припинений розвиток трьох елітних житлових комплексів, що перебувають на початковому етапі будівництва", - додають вони.

Відповідно до огляду, якщо в першому кварталі цього року ціни на первинне елітне житло знизилися на -20,2%, то в другому кварталі було зафіксовано їхнє зростання на 6,7%. Зростання цін експерти компанії пояснюють тим, що 40% елітної пропозиції, наявної в продажі - це квартири у вже уведені в експлуатацію в житлових комплексах, що знижує до мінімуму ризики інвестування в первинну нерухомість.

Міжнародна консалтингова компанія Knight Frank заснована в Лондоні. На сьогоднішній день Knight Frank спільно зі своїм стратегічним партнером - компанією Newmark Knight Frank - нараховує 196 офісів в 38 країнах світу і поєднує понад 6770 фахівців.

Сума контрактів компанії за 2007 рік перевищила $700 млрд, річний дохід - $704 млн. Компанія не оголошувала фінпоказники за 2008 рік.

В Україні й Росії Knight Frank надає повний комплекс агентських і консалтингових послуг у всіх сегментах ринку нерухомості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua