Білоруський Нацбанк не прогнозує банкрутства банків у найближчому майбутньому


Білоруський Нацбанк не прогнозує банкрутства банків у найближчому майбутньому

Нацбанк не прогнозує банкрутства білоруських банків у найближчому майбутньому.

Про це заявив перший заступник голови правління Національного банку Білорусі Павло Каллаур сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент БЕЛТА.

За словами Павла Каллаура, зараз частка проблемних активів у банках Білорусі перебуває в межах 2,5%, що є гарним показником у порівнянні із сусідніми країнами. Очікується, що до кінця року питома вага таких активів не перевищить 5%. Щоб не стимулювати банки приховувати свої проблеми, в 2010 році планується збільшити частку проблемних активів до 10%.

Перший заступник голови правління відзначив, що банківська система Білорусі функціонує стабільно: показники з безпеки виконуються практично всіма банками, всі працюють із прибутком, за винятком двох невеликих банків. Якщо і є порушення, то вони є короткостроковими і пов'язані з поточною ліквідністю, що не загрожує інтересам вкладників.

Павло Каллаур повідомив, що 31 липня набули чинності зміни в закон про гарантоване відшкодування вкладів населення. У Білорусі завершено формування законодавства, яке спрямовано на створення додаткових гарантій вкладникам і забезпечення схоронності коштів. При настанні страхового випадку, приміром, відкликання ліцензій Національним банком на роботу із вкладами громадян, компенсувати потенційні втрати громадян буде Агентство з гарантованого відшкодування банківських депозитів фізосіб. При цьому гарантується 100-процентне відшкодування в іноземній і національній валютах. У той же час вкладник має ризик не одержати відсотки за вкладами. Справа в тому, що відшкодування доходів у вигляді відсотків не покладено на агентство. У вкладника залишається право одержати відсотки від банку, оскільки відкликання ліцензій ще не означає, що банк став банкрутом. "Якщо банк все-таки буде визнаний неплатоспроможним або оголошений банкрутом, то далі йде порядок задоволення вимог, а вкладники належать до першої групи для задоволення вимог, і в міру того, як буде розпродане майно банку, вкладник може одержати свої відсотки", - пояснив перший заступник голови правління.

При цьому Павло Каллаур додав, що ризик недоодержання доходу за відсотками залишається за вкладником. "Це правильне рішення, я не знаю жодного прецеденту, де при гарантуванні схоронності вкладів гарантували відсотки. Це робиться усвідомлено, щоб не формувати ризики несумлінної поведінки: вкладник при виборі банку повинен аналізувати його фінансове становище", - відмітив представник Нацбанку.

Говорячи про подальшу політику Національного банку в сфері залучення вкладів населення, він відзначив, що до кінця року нові рекомендації з'являтися не будуть. Ставки за депозитами в іноземній валюті не повинні перевищувати 8% річних. Діючі ставки по рублевих депозитах забезпечують привабливість вкладів у національній валюті. Павло Каллаур нагадав, що це усвідомлені дії Національного банку, максимально пророблені під час місії Міжнародного валютного фонду і схвалені МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua