0 800 307 555
0 800 307 555

Парфененко: Документи на участь у конкурсі з продажу Одеського припортового заводу вже подали 10 компаній


Парфененко: Документи на участь у конкурсі з продажу Одеського припортового заводу вже подали 10 компаній

Десять компаній звернулися до Фонду держмайна (ФДМ) України за документами на участь у конкурсі з приватизації ВАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ, Південне Одеської обл.), повідомив в. о. голови ФДМ Дмитро Парфененко під час веб-конференції в Києві у вівторок.

"На сьогоднішній день до Фонду держмайна звернулися вже 10 потенційних покупців Одеського припортового заводу із проханням дати їм можливість ознайомитися з підприємством для ухвалення остаточного рішення про приватизацію", - сказав він.

Назва компаній не розголошується.

Крім цього, Парфененко, говорячи про необхідність приватизація ОПЗ, відзначив, що на сьогодні підприємство, "на жаль, перестало бути так званою "куркою, що несе золоті яйця", і підкреслив, що завод через високу вартість його основної технологічної сировини - природного газу - цього року став збитковим.

"У зв'язку із цим актуальним є питання залучення ефективного інвестора, який шляхом постачання природного газу за економічно обґрунтованими цінами зможе забезпечити прибуткову роботу Одеського припортового заводу", - додав в.о. голови Фонду.

Як повідомлялося, раніше Парфененко заявляв, що участю в конкурсі із продажу ОПЗ цікавляться російські компанії "Сибур", "Єврохім", норвезька Yara International, а також українські бізнесмени Ігор Коломойський і Олександр Ярославський.

Пізніше на прес-конференції він сказав, що "присутність "важковаговиків" дає нам підстави вважати, що приблизно 6-7 млрд грн ми одержимо".

У свою чергу, екс-глава ФДМ Валентина Семенюк-Самсоненко вбачає порушення в процесі приватизації ОПЗ і застерігає потенційних інвесторів від участі в конкурсі.

ФДМ України в 2008 році вже намагався продати ОПЗ, однак тоді конкурс був скасований. Антимонопольний комітет України одержав 12 заяв на право купівлі заводу, зокрема, від компаній Orascom (Єгипет), Yara International (Норвегія), АТ "Нітроферт" (Естонія, підконтрольне Group DF Дмитра Фірташа), ТОВ "Дев'ятий елемент", ТОВ "Азот-Сервіс", ВАТ "Єврохім", ВАТ "Акрон" (всі - Росія).

Крім того, заявки направили українські компанії ВАТ "Азот" і ВАТ "Укрінвест", підконтрольні О.Ярославському, контрольоване співвласниками ПриватБанку ВАТ "Дніпроазот", близьке бізнесменові Костянтину Жеваго ТОВ "Нафтохімімпекс" і ТОВ "Нортіма".

Вкотре конкурс із продажу 99,567% його акцій ФДМ оголосив 15 липня цього року. Стартова ціна становить 4 млрд грн. Конкурс повинен відбутися через 75 днів. Цього разу секретаріат президента повідомив, що умови продажу були з ним погоджені.

Крім виробництва хімічної продукції, ОПЗ, що стоїть на березі Чорного моря і наприкінці аміакопроводу, що йде з Росії, займає монопольне становище на ринку послуг з його перевалки. Близько 90% виробленої заводом продукції експортується.

Чистий збиток ОПЗ у січні-червні 2009 року за національними стандартами фінансової звітності склав 38,26 млн грн, тоді як аналогічний період 2008 року компанія завершила із чистим прибутком 348,89 млн грн. Його чистий дохід зменшився на 43% - до 945,06 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua