НБУ: Стрибок курсу гривні наприкінці липня пов'язаний зі збільшенням платежів за зовнішніми боргами


НБУ: Стрибок курсу гривні наприкінці липня пов'язаний зі збільшенням платежів за зовнішніми боргами

Стрибок курсу гривні наприкінці липня пов'язаний зі збільшенням платежів за зовнішніми боргами українських корпорацій, говориться в повідомленні на веб-сайті Національного банку України (НБУ).

"У липні спостерігалося збільшення планових платежів вітчизняних підприємств і банків за їхніми зовнішніми борговими зобов'язаннями. Оскільки при цьому обсяги надходжень іноземної валюти за зовнішніми кредитними угодами залишилися практично незмінними, це спричинило збільшення чистого валютного попиту на міжбанківському ринку", - відзначається в документі.

Згідно з ним, зростання попиту на валюту нівелювалося переважно валютними інтервенціями Нацбанку і курсовими коливаннями гривні: чистий валютний попит за зовнішньоторговельними операціями при цьому залишався мінімальним.

"Готівковий сегмент ринку традиційно демонстрував підвищену чутливість до таких курсових рухів, у результаті чого в липні гривня знецінилася до готівкового долара США на 4,0% (до 8,0436 грн/$)", - відзначається в повідомленні.

Нацбанк також підкреслює, що активізація валютних інтервенцій центробанку дозволила суттєво знизити курсову напругу на готівковому сегменті: уже на початку серпня спостерігалося зниження котирувань готівкового долара.

У повідомленні вказується, що протягом липня Нацбанк також провів 10 цільових аукціонів із продажу іноземної валюти для задоволення потреб фізичних осіб - позичальників. На аукціонах здійснювався продаж доларів, євро та швейцарських франків: усього було продано $76,68 млн (в еквіваленті) проти $8,39 млн у червні.

Нацбанк також нагадує, що в липні в Україні працювала місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка здійснила другий перегляд виконання дворічної угоди stand-by. "Усі її умови, які стосуються розвитку валютно-курсової сфери, Україна виконує належним чином. За результатами згаданого перегляду рада директорів МВФ ухвалила рішення щодо невідкладного надання Україні третього траншу позики в обсязі SDR2,12 млрд (приблизно $3,3 млрд)", - говориться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua