0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк заплутався у банкоматних мережах


Нацбанк заплутався у банкоматних мережах

Фінансова криза не перешкодила банкам наростити мережу банкоматів в II кварталі відразу на 7,7 тис. - до 36,1 тис., повідомив Нацбанк. Усі інші показники ринку платіжних карток продовжували погіршуватися - з обігу вилучено понад 1 млн карток, а кількість POS-терміналів скоротилася на 5,4 тис. Але дані НБУ викликали сумнів в учасників ринку - ПриватБанк категорично спростував зафіксоване регулятором збільшення своєї мережі банкоматів удвічі, на 7,99 тис. штук.

Одночасно зі скороченням філіальної мережі банки в II кварталі продовжили зменшувати мережі POS-терміналів - на 5,445 тис., до 102,121 тис., і вилучати з обігу непрацюючі платіжні картки - кількість активних карток скоротилася на 1,016 млн (до 29,683 млн), повідомив у п'ятницю Національний банк. Найбільше терміналів відключили банки, у яких у той час працювали тимчасові адміністрації НБУ: "Надра" - 1047 штук, Родовід Банк - 790, Укргазбанк - 371, Укрпромбанк - 366, Промінвестбанк - 209. Активно відмовлялися від терміналів і такі великі банки, як УкрСиббанк (відмова від 800 терміналів), ПриватБанк (418), Укрексімбанк (200), Укрсоцбанк (172) і "Фінанси та кредит" (126). Банк "Південний" наростив мережу відразу на 464 термінала.

Зменшення кількості POS-терміналів, що дозволяють проводити безготівкову оплату в сфері торгівлі, у НБУ пояснюють нестачею ліквідності в банків.

"Неплатоспроможні банки відключили свої термінали. У багатьох торговельних точках висять оголошення про те, що термінали тимчасово не працюють. Найбільше відключали термінали ПриватБанк, УкрСиббанк, Укрпромбанк, Промінвестбанк. Банкомати теж відключалися", - сказав виконавчий директор з питань платіжних систем і розрахунків НБУ, екс-адміністратор Родовід Банку Віктор Кравець. "Статистика Нацбанку містить у собі торговельні і банківські термінали, тому складно сказати, за рахунок чого відбулося зменшення", - відзначив директор Української асоціації банків-членів платіжної системи ЕМА Олександр Карпов.

Однак мережа банкоматів із квітня по червень неочікувано виросла на 7,762 тис. - рекордне квартальне зростання із 1991 року. Такий результат був досягнутий завдяки збільшенню мережі ПриватБанку - на 7,994 тис., до 15,605 тис. Найбільше банкоматів установлено в Дніпропетровській області - 4,6 тис. Багато інших банків скорочували свої мережі: Укргазбанк, наприклад, відмовився від 101 банкомата, а Родовід Банк - від 88. Цікаво, що банку "Надра", що очікує рекапіталізації за рахунок держави, вдалося в II кварталі збільшити свою банкоматну мережу на 46 штук.

У цілому, до 1 липня кількість банкоматів в Україні досягла 36,067 тис. В асоціації ЕМА сумніваються в істинності цих показників. "Приріст кількості банкоматів - це сюрприз, - сказав пан Карпов. - Банкомат коштує $20 тис. Сумнівно, що банки змогли в період кризи знайти більше $1,5 млн на розвиток банкоматної мережі".

Спростовують дворазове зростання мережі банкоматів і в самому ПриватБанку.

"Це неправда. Ми не зупиняли програму розвитку банкоматної мережі, але такого ривка в нас не було. Що стосується терміналів, то в I кварталі ми знімали їх у неефективних місцях, а в II кварталі переустановлювали в більш прибуткових точках", - заявив керівник бізнесу по роботі з торговельними підприємствами ПриватБанку Роман Негінський. За даними ПриватБанку, його мережа нараховує 6,935 тис. банкоматів. З урахуванням цієї цифри банкоматна мережа всіх банків до 1 липня повинна була скоротитися на 908 штук, до 27,397 тис.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua