Європейські індекси падають у п'ятницю на слабкій звітності компаній, дешевшають Air France, Eni


Європейські фондові індекси знижуються в п'ятницю на слабкій корпоративній звітності, що компенсувала позитивний вплив на ринок даних про менш значне, ніж очікувалося, скорочення ВВП США в другому кварталі цього року, повідомляє агентство Bloomberg.

Dow Jones Stoxx 600 опустився під час торгів на 0,1%. У липні підйом цього індикатора становить 9,3%, що є максимальним зростанням із квітня.

ВВП США в другому кварталі 2009 року знизився на 1% у річному вирахуванні, тоді як аналітики в середньому прогнозували більше значне скорочення - на 1,5%. Проте падіння показника за перший квартал було переглянуто до 6,4%, що є максимальним зниженням за 27 років, з 5,5%.

Вартість акцій Air France опустилася під час торгів на 4,1%. Найбільша авіакомпанія Європи зафіксувала чистий збиток у розмірі 431 млн євро за підсумками першого фінансового кварталу, що значно перевершило середній прогноз аналітиків на рівні 194 млн євро.

Папери Eni подешевшали на 7,7%. Італійська нафтокомпанія скоротила чистий прибуток у другому кварталі цього року на 76% - до 832 млн євро у зв'язку з падінням вартості нафти і зменшенням видобутку. Прибуток компанії без урахування одноразових витрат і доходів склав 902 млн євро, не виправдав очікувань ринку, що становили в середньому 1,03 млрд євро.

Французька Total також скоротила прибуток минулого кварталу на тлі глобального падіння попиту на нафту. Її скорегований чистий прибуток опустився на 54% порівняно з аналогічним показником минулого року, виторг зменшився на 35%.

Акції Total упали в тлі на 2,7%.

Разом з тим фінансові показники більшої половини європейських компаній, що опублікували звітність за підсумками минулого кварталу, перевершили прогнози експертів. Прибутки компаній індексу Stoxx 600 знизилися в середньому на 37%.

Вартість паперів JCDecaux SA, однієї з найбільших у світі компаній у сфері зовнішньої реклами, підскочила на 14% після публікації прибутку за квартал, що перевищив очікування ринку.

Підіндекс Stoxx 600, у розрахунок яких входять акції європейських рекламних компаній, піднявся на 0,5% завдяки поліпшенню аналітиками Credit Suisse рекомендацій для паперів представників цього сектора до "вище ринку" з "нижче ринку".

Ціна акцій Michelin & Cie підскочила на 6,6%. Один з найбільших у світі виробників автомобільних шин зафіксував за підсумками першого півріччя менш значний збиток, ніж очікували експерти.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:30 МСК у п'ятницю знизився на 17,01 пункту (0,64%) - до 2637,73 пункту.

Британський FTSE 100 опустився на 23,25 пункту (0,5%) - до 4608,36 пункту.

Французький індекс CAC 40 до цього часу зменшився на 9,22 пункту (0,27%), склавши 3426,27 пункту.

Німецький DAX втратив 28,52 пункту (0,53%), склавши 5332,14 пункту.

10 з 18 основних фондових індексів країн Західної Європи знижуються в п’ятницю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua