НБУ заборонив збитковим банкам надавати бланкові кредити і купувати акції


НБУ заборонив збитковим банкам надавати бланкові кредити і купувати акції

Національний банк України (НБУ) заборонив банкам, що мають збитки, надавати бланкові кредити, здійснювати активні операції з інсайдерами в частині надання нових кредитів і гарантій, викуповувати власні акції та купувати недержавні цінні папери від свого імені.

Відповідні норми закріплені постановою НБУ №421 від 22 липня "Про окремі питання про діяльність банків у період фінансово-економічної кризи".

Згідно з постановою, збитковим банкам також заборонено достроково погашати свої боргові цінні папери за винятком випадків, коли вони погашаються за ціною нижче 50% номіналу і таке погашення не веде до істотного погіршення ліквідності банків.

Крім того, Нацбанк зобов'язав органи управління банків зі збитками зупинити виплату дивідендів акціонерам або розподіл капіталу в будь-якій іншій формі, зупинити виплату бонусів, премій та інших матеріальних винагород працівникам банків.

При цьому керівники збиткових банків зобов'язані у випадку виділення коштів на спонсорство інформувати в триденний термін дирекцію банківського регулювання та нагляду, не збільшувати обсяги капітальних інвестицій і нематеріальних активів, не здійснювати витрати по консультативних послугах фінансового характеру, а також не відкривати нові філії і відділення.

"Постанова набуває чинності від дня підписання і діє до прийняття Національним банком України окремого рішення", - говориться в документі.

Станом на 1 квітня 2009 року в Україні був 41 збитковий банк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua