0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Зростання індексів Європи перевищує 2% після поліпшення прогнозу економіки ОЕСР


Європейські фондові індекси підвищуються в середу після того, як Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) підвищила прогноз зростання економіки для 30 країн-членів уперше за два роки, оскільки спад у США показує ознаки ослаблення.

Сумарний ВВП найбільш промислово розвинених держав світу знизиться на 4,1% за підсумками поточного року, вважають в організації, а в 2010 році - виросте на 0,7%. У березні очікувалося скорочення на 4,3% у 2009 року і на 0,1% - наступного року.

Значення Dow Jones Stoxx 600 з відкриття ринку злетіло на 2,4%, що є рекордним приростом з 1 червня, повідомило агентство Bloomberg.

Проте, з 11 червня цей індекс знизився на 3,8% на тлі побоювання, що вартість акцій збільшилася занадто високо. У цей час коефіцієнт відношення цін акцій компаній, що входять у розрахунки Stoxx 600, до їхніх прибутків становить 25,4, що є максимальним рівнем з березня 2004 року.

"Економічна активність у країнах ОЕСР досягла дна, - заявив генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа журналістам у Парижі в середу. - Ми передбачимо відновлення, яке буде місцями досить повільним і слабким".

Крім того, позитивний вплив на європейський ринок зробила гарна статистика зі США. Замовлення на товари тривалого вжитку виросли в травні на 1,8%, у той час як аналітики прогнозували зниження на 0,9%. Опубліковані дані вказують на ймовірність ослаблення економічного спаду. ВВП США може повернутися до зростання в другому півріччі 2009 року, а стабільний підйом споживчих витрат може підштовхнути бізнес до підвищення інвестицій і виробництва після того, як запаси продукції на складах суттєво скоротилися.

Котирування акцій однієї із провідних гірничовидобувних компаній світу Rio Tinto Group виросли з відкриття ринку на 4,5% слідом за підвищенням вартості металів.

Ціна паперів Anglo American підскочила на 11% після повідомлення, що швейцарська Xstrata Plc продовжить шукати можливості для переговорів із британською компанією про об'єднання.

Папери німецького SAP AG, найбільшого у світі розробника програмного забезпечення для бізнесу, подорожчали на 3,4% на новинах про позитивні результати Oracle.

Провідний світовий розробник програмного забезпечення для баз даних Oracle за підсумками лютого-травня зафіксував зниження виторгу на 5%, чистого прибутку - на 7%, але, проте, результати перевершили прогнози ринку. Керівництво компанії також вважає, що показники виявилися "значно кращими", ніж очікувалося, і навіть указує на ознаки підвищення попиту останніми місяцями.

Вартість акцій Deutsche Bank виросла на 6,9%. Аналітики Citigroup підвищили рекомендації для найбільшого банку ФРН до "тримати" з "продавати", пославшись на поліпшення прогнозу в сфері інвестиційного банкінгу.

Папери BNP Paribas додали в ціні 5,7% після того, як експерти Societe Generale рекомендували купувати акції французького банку.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:26 МСК виріс на 64,17 пункту (2,73%) - до 2417,65 пункту.

Британський FTSE 100 до цього часу піднявся на 55,73 пункту (1,32%), склавши 4285,75 пункту.

Французький індекс CAC 40 додав 70,31 пункту (2,26%) - до 3187,13 пункту.

Німецький DAX з відкриття ринку збільшився на 127,06 пункту (2,7%) і становив 4834,21 пункту.

Усі вісімнадцять основних фондових індексів країн Західної Європи демонструють підвищення в середу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування