0 800 307 555
0 800 307 555

Українські фондові біржі в четвер продовжили зниження


На українському фондовому ринку в четвер знову спостерігалася негативна динаміка, яка пов'язана, у першу чергу, з негативними зовнішніми факторами. Індекс ПФТС втратив 2,34% і до закриття торгів досяг 417,24 пункту. Індекс "Української біржі" знизився на 1,63% - до 1008,52 пункту.

"День пройшов під знаком корекції, продавали практично всі папери, особливо "блакитні фішки". Ринок продовжує іти за світовими майданчиками, де також спостерігалася фіксація прибутку. Однак після виходу даних з безробіття в США ринок розвернувся і відіграв падіння. Завтра ми (український ринок акцій) також можемо дещо підрости після дводенного розпродажу, але про зміну тенденції говорити поки рано", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" начальник відділу торгівлі цінними паперами інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" (Київ) Володимир Грищенко.

Начальник торговельного відділу KBC Securities Ukraine (Київ) Олексій Волков, у свою чергу, відзначив, що переломним моментом став вихід статистики в США.

"Індекс ділової активності Філадельфійської ФРС різко виріс із "мінус" 22,6 до "мінус" 2,2, що є найвищим показником з вересня 2008 року, набагато краще очікуваного (17, згідно з опитуванням Reuters). Подібні цифри дуже підбадьорюють інвесторів, які сподіваються на швидке відновлення економіки, і європейські індекси швидко вийшли в позитивну зону. Українські біржі ще не встигнули цього зробити", - сказав експерт.

На ринку українських єврооблігацій у четвер спостерігалося невелике підвищення торговельної активності.

"Довгі папери Україна'16 і Україна'17 просіли на 0,5%. У корпоративному сегменті продовжилися покупки в банківському секторі. Інвестори купували папери банку "Південний", Приватбанку і "Укрексімбанку". Підросла і Азовсталь'11 на 2%", - сказав трейдер відділу боргових інструментів "Трійка Діалог Україна" Олександр Ублінскіх.

За даними експерта з боргового ринку інвесткомпаніі "Конкорд Капітал" (Київ) Олександра Климчука, український CDS протягом торговельної сесії котирувався без значних змін і станом на 18:00 перебував на оцінці 1876 базисних пунктів.

На ПФТС на "ринку заявок" другий день поспіль угоди не укладалися.

На "ринку котирувань" лідерами падіння стали акції ліквідних паперів машинобудівних, металургійних компаній і банківського сектору: Авдіївського коксохімічного комбінату - на 13,58%, Крюківського ваганозаводу - на 11,29%, Сумського НВПО ім. Фрунзе - на 10,34%, "Азовсталі" - на 7,37%, Ясинівського коксохімічного комбінату - на 6,15%, Стаханівського вагонобудівного заводу - на 4%, Райффайзен Банку Аваль - на 6,06%, Єнакієвського метзаводу - на 4,85%, Укрсоцбанку - на 3,7%. Також подешевшали акції "Крименерго" - на 9,09%, "Укртелекому" - 6,96%, "Укрнафти" - на 3,4%, "Центренерго" - на 0,58%. Подорожчали акції "Мотор-Січі" - на 1,58%.

На ПФТС у четвер обсяг торгів склав майже 9,154 млн грн.

На "Українській біржі" у четвер також тривала корекція в секторі ліквідних паперів тяжмашу і банківського сектору. У негативній зоні опинилися акції Полтавського ГЗК ("мінус" 12,32%), Крюківсього вагонозаводу ("мінус" 7,31%), Ясинівського коксохімкомбінату ("мінус" 5,3%), Стаханівського вагонобудівного заводу ("мінус" 4,7%), Райффайзен Банку Аваль ("мінус" 4,41%), "Азовсталі" ("мінус" 3,95%), Єнакієвського метзаводу ("мінус" 3,69%), Укрсоцбанку ("мінус" 3,59%), банку "Форум" ("мінус" 1,25%). Крім того, подешевшали акції "Укрнафти" - на 3,4%, "Західенерго" - на 2,25%, "Стиролу" - на 1,82%,"Укртелекому" - на 1,39%, "Центренерго" - на 0,73%, "Мотор-Січ" - на 0,43%.

На "Українській біржі" у середу укладені угоди на суму більш ніж 8,577 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Опитування
В Контексті Finance.ua