Українські банки починають знижувати ставки за депозитами


Українські банки починають знижувати ставки за депозитами

Українські банки починають знижувати ставки за депозитами, повідомили представники кредитно-фінансових установ.

"З урахуванням стабілізації на фінансовому ринку ставки за депозитами виявилися завищеними. Уже намітилася тенденція до поступового зниження депозитних ставок, рівень яких приводиться у відповідність із вартістю ресурсів. До осені ставки по річних депозитах у гривні, що перевищують 19%, знизяться на 2,5-3%, ставки в доларах, що перевищують 11%, - на 1,5-2%", - сказав перший заступник голови правління Промінвестбанку (Київ) В'ячеслав Юткін.

"Сьогодні інфляція перебуває на такому рівні, що дозволяє нам робити прогноз – ставки (за депозитами – ІФ) не будуть рости. Інфляція в травні склала 0,5%, є підстави для деякого зменшення процентних ставок за умови, якщо інфляція буде під контролем", - розповів голова правління Райффайзен Банку Аваль (Київ) Володимир Лавренчук.

"У червні-липні буде тривати тенденція, що почалася в травні, до зниження депозитних ставок для населення. На сьогодні найбільш відчутно – на 0,5% річних – знижуються ставки за вкладами у гривні на термін від трьох місяців до року. Однак короткострокових депозитів – строком до одного місяця – ця тенденція поки не торкнулася. Подібний тренд спостерігається по депозитних вкладах і в доларах: прибутковість за депозитами у доларах терміном на три місяці знизилася на 0,15% річних, на півроку і рік – на 0,20%", - сказав голова правління ВіЕйБі Банку (Київ) Петро Барон.

За його словами, депозитні ставки, що різко зросли в період загострення банківської кризи, поступово виходять на врівноважене значення.

"У цілому по банківській системі відзначається приплив депозитів, що свідчить про повернення довіри населення до банків. У кризовий період процентні ставки за депозитами були завищені, що не завжди відповідало реальним можливостям більшості банків, і зараз ставки поступово починають рух до реальних показників", - сказав банкір.

Як підкреслив П.Барон, зниження Національним банком України облікової ставки до 11% річних може також стати непрямим фактором для зниження ставок за депозитами.

"Зниження облікової ставки здешевить ресурси для банків і стане додатковим позитивним сигналом для ринку, що свідчить про можливе зниження як депозитних, так і кредитних ставок", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua