Названі найкращі менеджери країни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Названі найкращі менеджери країни

1486
За його результатами перше місце зайняли відразу п'ять керівників компаній, набравши максимальну кількість балів. У їхньому числі гендиректор "Метінвеста" Ігор Сирий, президент "Київстар Дж. Ес. Ем." Ігор Литовченко, гендиректор ДПЕК Максим Тимченко, президент компанії "Інком" Олександр Федченко і гендиректор компанії з виробництва будівельних сумішей "Хенкель Баутехнік" Володимир Соха.
Особливість цього рейтингу в тому, що анкетування проводиться серед самих топ-менеджерів, які оцінюють своїх колег. Очевидно, у кризовий час менеджери вирішили морально підтримати один одного, про що свідчить рівна кількість набраних балів у переможців. Для прикладу, торішній рейтинг найкращих менеджерів очолював Максим Тимченко.
Світова фінансова криза внесла корективи до складу учасників рейтингу. Так, список найкращих топ-менеджерів залишило відразу 14 керівників металургійних підприємств і гірничозбагачувальних комбінатів. А голова правління ММК ім. Ілліча Володимир Бойко, що очолював торік галузевий рейтинг "Найкращі керівники метпідприємств", опустився на четверте місце, поступившись лідерством генеральному директорові "Метінвеста" Ігорю Сирому.
Керівники фінансових установ, навпаки, вирішили брати не якістю, а кількістю. Банкіри хоч і втратили лідируючі позиції, їх число в рейтингу збільшилося рівно вдвічі - до 30 людей. Експерти рейтингу вирішили, що найбільш ефективні лідерські якості проявив голова правління Райффайзен банку Аваль Володимир Лавренчук. До нього пальма першості перейшла від голови Укрсоцбанку Бориса Тимонькіна, визнаного найкращим в 2008 році.
Уже другий рік підряд своє лідерство в будівельному секторі, що найсильніше постраждав від кризи, займає генеральний директор компанії "ТММ" Микола Толмачов. За словами самого Толмачова, добитися таких результатів йому допомогла мужність. "В умовах кризи потрібно використовувати всі ресурси, навіть ті, яких нема, і зорієнтуватися на позитивних грошових потоках", - пояснює переможець.
Перший приз у галузевому рейтингу "хлібопечення" експерти віддали президентові холдингу "Т и С" Володимиру Слабовському. "Найголовніша якість - це цілеспрямованість і працьовитість, - пояснив "Делу" секрет свого успіху він. - Поставленої мети потрібно домагатися, чого б це не коштувало. Ну і не панікувати".
Цього року рейтинг "ТОП-100" поповнився новим галузевим рейтингом - найкращі ріелтори. На сьогоднішній день у Києві працює тільки 100 ріелторських компаній. У той час як ще навесні минулого року їх кількість досягала 1200. Найуспішнішим антикризовим керівником учасниками ринку був визнаний генеральний директор ріелторської компанії "Самсон" Олександр Рубанов.
Цього року в рейтинг увійшли 6 успішних бізнес-леді, але поки жодна з них не змогла пробитися в першу двадцятку. При цьому число жінок-керівників з року в рік неухильно росте. Так, в 2008 році їх було тільки п'ять. Цього року список найуспішніших представниць слабкої статі в бізнесі поповнила гендиректор "Авто Інтернешнл" Олена Дуніна. Очолила ж своєрідний рейтинг вітчизняних бізнес-леді голова компанії "Фармак" Філя Жебровська.
Рейтинг "ТОП-100" щорічно публікується видавництвом "Економіка". Методологія даного дослідження заснована на анкетуванні топ-менеджерів найбільших підприємств країни. Кожний керівник оцінював колег у своєму сегменті ринку за п'ятьма критеріями. Крім успішності номінанта, респонденти відзначали його репутацію та авторитет, соціальну і кадрову політику, новаторство та уміння лобіювати інтереси компанії. При цьому самого себе керівник не оцінював. Склавши і проаналізувавши галузеві рейтинги, експерти порівняли середні показники і сформували загальну таблицю першої сотні найкращих топ-менеджерів України в 2008 році.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас