Експерт: Кошти на регуляцію чисельності бездомних тварин у Києві розбазарюються


Експерт: Кошти на регуляцію чисельності бездомних тварин у Києві розбазарюються

Кошти, спрямовані на гуманне регулювання чисельності бездомних тварин у Києві, розбазарюються в особливо крупних розмірах. Такий висновок озвучив незалежний експерт Андрій Капустін, котрий проаналізував хід виконання відповідної муніципальної програми.

Зокрема, муніципальна програма з гуманного регулювання чисельності бездомних тварин у Києві передбачає використання з 2007 по 2011 рік 74 мільйонів бюджетних гривень, що складає близько 51 тисячі гривень на день.

"Основним методом гуманного регулювання є стерилізація тварин. За оцінками незалежних експертів, одна операція, скажімо, в недержавному притулку SOS коштує від 100 до 120 гривень. Якщо відкинути навіть дві третини від згаданої вище суми на виробничі витрати, то на власне стерилізацію залишається близько 17 тис. Виходить, щодня в Києві мають стерилізувати близько 155 собак", - констатує експерт.

При цьому впродовж року повинно бути стерилізовано 57 тисяч тварин. Водночас, за інформацією Андрія Капустіна, в 2008 році стерилізації за бюджетні гроші було піддано не більше двох тисяч тварин.

Причина, на думку експерта, полягає в нецільовому використанні бюджетних грошей. Зокрема, за даними Андрія Капустіна, за десять місяців минулого року комунальне підприємство "Центр ідентифікації тварин" (штат 50 чоловік) отримало 1 мільйон 301 тисячу 600 гривень. З них заробітна плата склала 1 мільйон 61 тисячу 600 гривень. Послуги зв’язку обійшлися в 11,9 тисяч, капітальні витрати - 109,4 тисяч і "решта витрат (охорона і ошийники)" - 115,5 тисяч.

При цьому, за даними експерта, тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування діяльності чиновників Київради і КМДА також виявила численні порушення в діяльності, спрямованій на регуляцію чисельності бездомних тварин в Києві.

"У бюджеті передбачено значні кошти на програми охорони і догляду за безпритульними тваринними. На практиці маємо лише відмивання грошей і численні фінансові махінації", - таку цитату наводить Андрій Капустін з тексту майбутньої доповіді комісії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua