Парламент Молдови повторно переніс вибори президента країни


Парламент Молдови повторно переніс вибори президента країни

Повторні вибори президента Молдови перенесено на 3 червня 2009 р. Таке рішення прийняли сьогодні депутати парламенту від фракції правлячої Партії комуністів Молдови

На посаду глави молдавської держави балотуються два кандидати: в.о.прем'єр-міністра країни Зінаїда Гречанна та надзвичайний і повноважний посол Молдови в РФ Андрій Негуца. Обидва кандидата були висунуті депутатами Партії комуністів.

У першому турі виборів 20 травня ц.р. парламенту не вдалося обрати главу держави. На посаду президента Молдови балотувалися два кандидати: Гречанна і лікар-нейрохірург Кишинівської клінічної лікарні швидкої допомоги Станіслав Гроппа.

Для обрання президента необхідно було набрати 3/5 голосів від загального числа парламентаріїв, тобто як мінімум 61 голос із 101. Однак представники опозиційних партій (Ліберальна, Ліберально-демократична партія Молдови, альянс "Наша Молдова"), які в цілому мають 41 мандат, відмовилися взяти участь у голосуванні. Вони заявили про намір блокувати вибори президента і досягти цим дочасних парламентських виборів, вважаючи вибори від 5 квітня 2009 р. сфальсифікованими, а нинішній парламент - нелегітимним.

Опозиція підтвердила намір бойкотувати і повторні вибори президента. Якщо в повторних виборах президент Молдови не буде обраний, чинний президент, згідно конституції, розпускає парламент і призначає дату виборів нового парламенту.

У свою чергу лідер Партії комуністів Молдови, голова парламенту і чинний президент республіки Володимир Воронін заявив сьогодні, що правляча в Молдові партія не змінить свою кандидатуру на посаду президента. Він відзначив, що кращої кандидатури, ніж кандидатура виконуючої обов'язки прем'єр-міністра країни Зінаїди Гречанної, на посаду президента республіки немає.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua