Німеччина: ВВП скорочується, а рівень споживання залишається стабільним


Німеччина: ВВП скорочується, а рівень споживання залишається стабільним

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Німеччини в першому кварталі 2009 року скоротився на 3,8 відсотка. Про це повідомило 26 травня Федеральне статистичне відомство у Вісбадені й тим підтвердило відповідний прогноз уряду ФРН, оголошений у середині травня.

Таким чином, відзначає агентство DPA, Німеччина зараз переживає найглибшу рецесію за весь післявоєнний період. Скорочення ВВП відзначається вже чотири квартали поспіль. У травні зниження цього показника було найбільш значним з моменту початку ведення подібної статистики в 1970 році.

Найважливішою причиною такого розвитку експерти статистичного відомства вважають скорочення експорту та імпорту. Зокрема, обсяги експорту німецьких товарів знизилися в першому кварталі 2009 року на 9,7 відсотка, а імпорт товарів у Німеччину за той же період упав на 5,4 відсотка.

Обсяги бізнес-інвестицій у першому кварталі скоротилися на 7,9 відсотка. Причому інвестиції в нове обладнання і машини звалилися навіть на 16,2 відсотка. У той час як інвестиції в будівництво знизилися лише на 2,6 відсотка.

Примітно, що рівень споживання в Німеччині, незважаючи на кризу, залишається стабільним. Зокрема, рівень державного споживання в Німеччині підвищився за перший квартал поточного року на 0,5 відсотка, а частки споживання - на 0,3 відсотка.

Ці дані підтверджують і автори щомісячної доповіді найбільшого у ФРН інституту з дослідження ринку Gfk, у якому відзначається, що індекс споживання в країні з березня залишається на стабільному рівні в 2,5 відсотка, незважаючи на негативні економічні показники.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua