Пасхавер: Націоналізація небезпечна для України


Пасхавер: Націоналізація небезпечна для України

Націоналізація небезпечна для України, оскільки держава ніколи не була ефективним суб'єктом підприємництва, заявив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Учений нагадав, що націоналізація, зокрема, у західних країнах, є заходом тимчасовим (щойно криза пройде, націоналізовані банки і компанії знову будуть продані в приватні руки) і несправедливою.

Він також підкреслив, що сама по собі націоналізація з наступним продажем - це перекладання проблем, пов'язаних з неефективними власниками, на платника податків.

"Тому все залежить від того, як буде поводитися держава. Але в мене є великі сумніви, що вона буде поводитися як ефективний власник. В Україні така позиція небезпечна десятикратно. Ми - корупційне суспільство, і ми ніколи не показували, що держава може бути ефективним суб'єктом підприємництва. На мій погляд, це невиправдано великі ризики, пов'язані з ідеологією націоналізації", - пояснив Олександр Пасхавер.

На його думку, неправильним кроком є, зокрема, спроба націоналізувати банки в умовах бідної країни і корупційного суспільства.

"Національний банк повинен гарні банки рефінансувати і намагатися стимулювати покупку малоефективних банків більш ефективними", - порекомендував учений.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua