Грінспен: Банки США все ще потребують великих сум додкапіталу


Грінспен: Банки США все ще потребують великих сум додкапіталу

Фінансова криза в США ще не завершилася, незважаючи на різке зниження вартості кредитування, і американським банкам необхідно залучити великі суми грошей, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на думку колишнього голови Федерального резерву Алана Грінспена.

"У комерційній банківській системі Сполучених Штатів зберігається дуже велика потреба в капіталі, і її потрібно буде забезпечити", - заявив Грінспен.

Також колишній голова ЦБ відзначив можливість ще однієї іпотечної кризи через тривалий обвал вартості житла.

Нестача капіталу в банківському секторі США, на думку Грінспена, значно більша, ніж дефіцит, виявлений під час урядових стрес-тестів 19 найбільших банків.

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер оголосив у середу, що десять банків, яким за підсумками стрес-тестів було рекомендовано залучити близько $75 млрд, після опублікування результатів перевірки вже здійснили додемісії на $56 млрд. У тому числі Bank of America розмістив нові акції на $13,5 млрд.

Дефіцит банківського капіталу може утруднити кредитування споживачів і компаній і сповільнити відновлення економіки, вважає Грінспен. При цьому тривале падіння вартості житла ставить мільйони позичальників на грань дефолту по іпотечних кредитах.

"Ми стоїмо на краю, і я буду дуже стурбований, якщо ця проблема не розв'яжеться в якнайшвидшому часі", - сказав Грінспен.

У загальному і цілому, ситуація в економіці і на фінансових ринках безумовно покращилася, відзначив колишній голова ФРС.

"Якщо більше не буде кардинальної зміни тенденцій, то в історії залишиться той факт, що до травня 2009 року ми пройшли найгірший період кризи", - вважає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua