ЄЦБ розглядав можливість купівлі активів на 125 млрд євро, а не на 60 млрд


ЄЦБ розглядав можливість купівлі активів на 125 млрд євро, а не на 60 млрд

Керівники Європейського центрального банку (ЄЦБ) обговорювали можливість викупу паперів європейських компаній на 125 млрд євро, однак обсяг оголошеної програми виявився в 2 рази меншим, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на інформовані джерела.

На засіданні, що пройшло 7 травня, члени ради ЄЦБ розглядали купівлю комерційних паперів і корпоративних бондів. Після засідання президент ЦБ Жан-Клод Тріше оголосив про програму купівлі забезпечених облігацій, номінованих у євро і випущених емітентами єврозони, загальним обсягом 60 млрд євро.

За даними джерел Bloomberg, найбільш різко проти викупу активів виступав голова Бундесбанку Аксель Вебер. Представники ж невеликих країн єврозони дотримувалися думки, що необхідно слідувати прикладу Федерального резерву США і Банку Англії та купувати широкий спектр активів, щоб влити в економіку ліквідність і знизити ризик дефляції.

"Для економіки масштабів єврозони 60 млрд євро - дріб'язок, - заявив економіст Commerzbank AG Пітер Діксон. - Сума 125 млрд євро виглядає більш реалістичною, але усе ще становить менше половини необхідної".

Оголошена програма ЄЦБ становить 0,6% ВВП єврозони. Федеральний резерв виділив на аналогічні цілі 12% ВВП США, Банк Англії - 10% ВВП Великобританії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua