Очікування падіння ВВП України в 2009 р. погіршились


Очікування падіння ВВП України в 2009 р. погіршились

Учасники консенсус-прогнозу погіршили свої очікування щодо економічного спаду в Україні в 2009 році.

Як передає кореспондент УНІАН, учора на прес-конференції представники компаній, які взяли участь у консенсус-прогнозі, повідомили, що якщо за підсумками березня падіння реального ВВП прогнозувалося на рівні 9%, а за підсумками квітневого прогнозу - 10,2%, то в травні прогнозний показник склав 11,3%.

Відповідно до травневого консенсус-прогнозу, по більшості показників зафіксоване погіршення прогнозних значень. Зокрема, з 11,9% до 13,4% знизився прогноз падіння реального споживання, з 20% до 21% - очікування падіння реальних інвестицій.

Учасники консенсус-прогнозу прогнозують зниження промислового виробництва за підсумками року на 17,5% (у квітні - на 16,8%). Крім того, з 4,4% до 4,6% ВВП збільшився очікуваний дефіцит бюджету. Незначно покращилися очікування врожаю, а також рівня безробіття. При цьому більш ніж на 50 копійок поліпшений прогноз середньорічного обмінного курсу - тепер аналітики очікують, що він складе 8,40 грн./долар.

Учасники консенсус-прогнозу відзначають, що залишаються негативними очікування щодо подальшого розвитку будівельної галузі України. Трохи покращилися очікування розвитку сільського господарства. При цьому експерти прогнозують спад за підсумками року на рівні 5,2%. Зниження реальних доходів населення за підсумками поточного року прогнозується на рівні 15%, інфляція - 17,7%.

Консенсус-прогноз проводиться на щомісячній основі, починаючи з березня 2009 року. У підготовці травневого консенсус-прогнозу взяли участь 16 організацій, серед яких банки, інвестиційні компанії, а також різного роду експертні організації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua