Держкомстат і Мінекономіки відмовились від своїх обіцянок оприлюднити у травні дані про ВВП


Держкомстат і Мінекономіки відмовились від своїх обіцянок оприлюднити у травні дані про ВВП

Державний комітет статистики України оприлюднить перші дані про динаміку валового внутрішнього продукту (ВВП) в 2009 році наприкінці червня – на 90 день від звітного періоду, яким є перший квартал, повідомили в комітеті.

На початку квітня заступник голови Держкомстату Наталія Власенко заявила журналістам, що офіційне оприлюднення даних ВВП за перший квартал буде на початку травня – близько 13-15 числа.

Тоді ж міністр економіки Богдан Данилишин повідомив, що показник ВВП за підсумками першого кварталу 2009 року стане відомий 15-20 травня.

Однак Б.Данилишин відзначив, що не може оприлюднити динаміку ВВП, тому що Держкомстат не надав відповідних даних. Від подальших коментарів він відмовився.

Не став коментувати причину перенесення анонсованого строку публікації даних про ВВП і голова Держкомстату Олександр Осауленко. Він лише відзначив, що Держкомстат підпорядкований уряду, але не став вдаватися в подробиці.

Як повідомлялося, у лютому цього року уряд відмовився від оперативних розрахунків динаміки ВВП за підсумками місяця, зберігши щоквартальну статистику цього показника. Секретаріат президента розкритикував таке рішення Кабінету міністрів.

В 2008 році, згідно з даними Держкомстату, зростання реального ВВП сповільнилося до 2,1% з 7,9% роком раніше, при цьому в четвертому кварталі був зафіксований спад на 8%, тоді як у перші три квартали зростання становило 6,2-6,4%.

Цього року уряд очікує уповільнення зростання української економіки до 0,4%, тоді як експерти прогнозують спад орієнтовно на 5-10%.

Реальний валовий внутрішній продукт України до кінця 1999 року опустився до рівня 40,8% рівня 1990 року. У наступні роки економіка росла із середнім темпом 6,9% на рік (найкращим був 2004 рік з 12,1%, найгіршими - 2005-й з 2,7% і 2008-й), що дозволило за підсумками 2008 року вивести ВВП на рівень 74,1% 1990 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua