Уряд сподівається на світле майбутнє


Уряд сподівається на світле майбутнє

Уряд як і раніше очікує зростання економіки, але тепер уже в 2010 році. У Міністерстві економіки прогнозують, що реальний ВВП України збільшиться на 3%, тоді як інфляція сповільниться до 12%. Оцінки незалежних експертів менш оптимістичні: повільне відновлення світової економіки не дає підстав для таких прогнозів.

Міністерство економіки підготувало для уряду два прогнози розвитку економіки України в 2010 році, повідомило джерело в раді Національного банку. За оптимістичним варіантом реальний ВВП виросте на 3%, а номінальний ВВП - до 1192,8 млрд грн. У найгіршому разі міністерство очікує зростання економіки на 1,5% при номінальному ВВП 1173,8 млрд грн. Інфляція в обох сценаріях очікується на рівні 12-13,5%. При таких орієнтирах грошова маса виросте на 16-19%, а монетарна база - на 11-14%.

Розробку прогнозів підтвердила заступник міністра економіки Ірина Крючкова, відзначивши, що вони вже схвалені профільним комітетом уряду. Як уточнило джерело в міністерстві, упор при цьому зроблений на зовнішні фактори: "Різниця в прогнозах забезпечується різними оцінками розвитку світової економіки. Це зроблено за аналогією з нинішнім роком, коли зовнішні фактори повністю змінили ситуацію в країні".

Ключовим внутрішнім фактором стане ступінь довіри до банків, тому що через недовіру населення до банківських депозитів може прискоритися інфляція. В обох сценаріях закладена ціна на газ у розмірі $250-260 за тисячу кубометрів.

Як з'ясував Комерсант-Україна, Мінекономіки розраховує, що зростання економіки буде супроводжуватися позитивним сальдо торговельних операцій: при оптимістичному сценарії позитивне сальдо складе $1 млрд. Цей результат забезпечить перевищення темпів зростання експорту товарів і послуг (8-9%) над імпортом (6-7%). Прогнози незалежних експертів консервативніші. Світовий банк очікує в 2010 році зростання ВВП усього на 1% при погіршенні умов для зовнішньої торгівлі - темпи збільшення імпорту товарів і послуг (2,4%) випередять приріст експорту (1,1%). Експерти консенсус-прогнозу Мінекономіки розраховують, що зростання реального ВВП в 2010 році складе 1,7%, а споживчих цін - 14,6%. "Прогноз низького зростання ВВП базується на повільному виході із кризи світової економіки, але останні дані не дають підстав очікувати прискорення виходу", - заявив старший економіст Світового банку Руслан Піонтковський.

"До 2010 року споживачі змиряться з курсом долара, що приведе до збільшення імпорту і погіршення сальдо торгівлі. Тим більше що цього року імпортери розпродадуть товари, закуплені за колишнім курсом", - додав аналітик ІГ "Сократ" Михайло Сальников.

Експерти здивовані тим, що Мінекономіки розробляє прогнози на 2010 рік у той час, коли ще немає звітності за I квартал. "Про яку реалістичність прогнозів можна говорити, коли ми не знаємо про обсяг спаду ВВП у нинішньому році, коли уряд відмовляється внести зміни в бюджет, щоб мінімізувати втрати, - сказав екс-міністр економіки, народний депутат Анатолій Кінах.

За нашими розрахунками, економічний спад продовжиться в 2010 році, а це означає, що при високій інфляції 14-16% у найкращому разі ми одержимо зростання ВВП на 2%". У січні уряд перейшов на квартальну публікацію даних ВВП - публікація інформації за I квартал очікується в середині літа. У зв'язку із цим народний депутат Ксенія Ляпіна ("Наша Україна-Народна самооборона") називає оптимістичний прогноз передвиборною технологією: "Ближче до виборів прогнози зростання ВВП будуть додатково поліпшені". Прогноз на 2009 рік - зростання ВВП на 0,4% і інфляція в 9,5% - дотепер не переглянутий.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua