Корозія металу


Корозія металу

У квітні, після двох місяців невеликого зростання, зафіксоване падіння обсягу промислового виробництва на 4,8% від рівня березня. Загальне зниження виробництва з початку 2009 року склало 31,9%. Погіршення показників викликане як сезонними факторами, так і падінням світового попиту на метал, говорять експерти. Опозиція має намір використовувати ускладнення ситуації в промисловості для того, щоб добитися відставки міністра промислової політики.

Українська промисловість продовжила скорочення обсягів виробництва - у квітні в порівнянні з березнем цей показник знизився на 4,8%, а темпи падіння до аналогічного місяця минулого року збільшилися відразу на 1,4 п. п., до 31,8%, повідомив у п'ятницю Держкомстат. Квітневий спад виявився першим із січня, у той час як позитивні темпи лютого-березня дозволяли говорити про закінчення періоду падіння промислового виробництва. Погіршення низки показників пояснюється фактором сезонності.

Внаслідок завершення опалювального сезону найбільший обвал показало виробництво і розподіл електроенергії, газу та води (-20,4%). Це ж стало причиною зниження виробництва в добувній промисловості (-2,2%). Втім, за словами заступника директора центру "Психея" Геннадія Рябцева, у квітні зафіксована традиційна активізація виробництва коксу і продуктів нафтопереробки (+6,2%).

У металургії зниження в порівнянні з березнем склало 7,1%, а до квітня минулого року - 45,5%. "Поліпшення світової кон'юнктури, що дозволило металургійним підприємствам підвищити показники в лютому-березні, виявилося недовговічним", - говорить аналітик ІГ "Сократ" Дмитро Хорошун. Ситуація в машинобудуванні не настільки однозначна: якщо спад виробництва транспортних засобів склав 7,8%, то виробництво електроустаткування виросло на 4,1%. "Ми не тільки втримали ринок, але навіть розширили його завдяки контрактам на постачання турбін в Іран", - сказав голова правління "Турбоатома" Віктор Суботін. При цьому спад у машинобудуванні (до квітня 2008 року) усе ще залишається найбільшим серед інших галузей промисловості - 52,6%.

Кілька галузей продемонстрували зростання виробництва: найбільше - у харчовій (+6,4%). Завдяки цьому спад у квітні в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року опустився до мінімального показника - 2,8%. "По більшості видів продуктів, за рідкісними винятками на кшталт м'яса, фіксується зниження обсягів імпорту", - пояснює аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Олександр Цепенда. Імпортозаміщення викликало зростання виробництва й у легкій промисловості - на 1,4% (загальне падіння - 30,7%).

За оцінкою аналітика ІК Dragon Capital Олени Білан, квітневий спад не означає загрозу початку другої хвилі кризи в промисловості. "Більшість галузей розвиваються нормально, а спад у металургії внаслідок погіршення зовнішнього попиту був очікуваним", - відзначає вона. За словами Білан, показники наступних місяців будуть лише незначно відрізнятися від результатів березня-квітня: "Ці коливання будуть залежати від попиту на метал, який змінюється щомісяця".

Народні депутати вирішили скористатися погіршенням макроекономічної ситуації. У п'ятницю Микола Азаров і Юрій Бойко (обидва - Партія регіонів) зареєстрували у Верховній раді проект постанови про звільнення Володимира Новицького з посади міністра промислової політики. За словами радника пана Азарова Віталія Лук'яненка, основною причиною відставки пана Новицького повинне стати рекордне падіння промислового виробництва в останні місяці і відсутність антикризової програми в промисловості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua