Експерт: Держінтервенції потрібно направляти у розвиток інновацій, а не "падаючі" галузі економіки


Експерт: Держінтервенції потрібно направляти у розвиток інновацій, а не "падаючі" галузі економіки

Найбільш правильним спрямуванням державної інтервенції в умовах кризи була б не підтримка "падаючих", перважно явно "перегрітих" або застарілих галузей, а сприяння пошуку нових. Таку думку висловив учений, банкір і дипломат, доктор економічних наук Олександр Шаров.

На його думку, необхідно скоротити зайнятість у "перегрітих" галузях і стимулювати ділову активність на альтернативних напрямах. При цьому таке скорочення повинне бути поступовим, із відповідними допомогами і перекваліфікацією і/або географічним переміщенням робочої сили.

"Це складний маневр, який потребує попередньої підготовки, часу і грошей. На жаль, багатьом здається, що легше та ефективніше підтримати бюджетними коштами "падаючі" галузі і підприємства. Тобто, по суті, піти на повторний штурм нескореної висоти з тими самими двигуном і водієм. Не впевнений, що це найкраще рішення", - підкреслив він.

Шаров переконаний, що необхідно активізувати пошук інновацій. Так, за його словами, в Європейському союзі цей рік вже проголошений "Роком інновацій", і вся увага зараз зосереджена на пошуку і підтримці технічних і організаційних нововведень.

"І займаються цим аж ніяк не лише промислові гіганти. Справжнім "живильним бульйоном" інноваційного процесу є малі та середні підприємства. Хочу особливо підкреслити - "підприємства", які виробляють свою продукцію, а не просто "компанії", котрі перепродують чуже", - пояснив експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua