Мінекономіки Казахстану заявляє про загрозу рецесії в економіці країни


Мінекономіки Казахстану заявляє про загрозу рецесії в економіці країни

Міністр економіки і бюджетного планування Казахстану Бахит Султанов заявляє про загрозу рецесії в економіці країни.

"Цифри про ділову активність, інвестиційну активність і безробіття в галузях говорять про те, що така загроза існує", - відзначив міністр на засіданні уряду за участю голів адміністрацій регіонів у четвер в Астані.

"Дуже важливо вчасно і якісно освоїти виділені антикризові ресурси. (. . .) Від цього буде залежати - чи переступимо ми через загрозливі за всіма економічними теоріями фази рецесії і депресії економіки", - сказав Б.Султанов.

За його словами, тенденції соціально-економічного розвитку країни з початку 2009 року свідчать про посилення негативного впливу світової кризи. Так, ВВП республіки в першому кварталі 2009 року в реальному вираженні знизився на 2%, рівень безробіття виріс із 6,7% до 7%.

Тим часом незалежний директор національно-аналітичного центру при уряді і Національному банку, академік Аристан Єсентугєлов у квітні заявив, що економіка Казахстану вже входить у зону рецесії. "У першому кварталі спад ВВП був на рівні 2%, для рецесії потрібний спад ВВП за два квартали підряд, подивимося підсумки другого кварталу", - заявив він, відзначивши, що зниження російської економіки "Казахстану так просто не обійдеться".

Казахстан поки зберігає прогноз зростання ВВП за підсумками 2009 року на рівні 1%. В 2008 році зростання економіки склало 3,2% проти закладених у бюджеті 5%. В 2007 році ВВП виріс на 8,5%.

Міжнародний валютний фонд прогнозує зниження ВВП Казахстану в 2009 році на 2%.

Як повідомлялося, усього на реалізацію заходів у рамках антикризової програми в Казахстані заплановано направити не менше 2,2 трлн тенге (порядку 20% ВВП країни) державних коштів і коштів з інших джерел.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua