Секретаріат президента не виключає можливості розпуску ВР


Секретаріат президента не виключає можливості розпуску ВР

Секретаріат президента не виключає можливості розпуску Верховної Ради, якщо робота парламенту не буде розблокована найближчим часом.

Про це заявив напередодні заступник голови Секретаріату президента Ігор Попов і інтерв'ю "5 каналу".

"Парламент повинен розблокуватися, прийняти дату (президентських виборів). Якщо він не розблокується, то новий парламент прийме цю дату вже у вересні", - сказав він. Відповідаючи на запитання щодо можливості розпуску Верховної Ради, І.Попов відзначив: "Якщо буде політична домовленість на те, якщо парламентська криза буде тривати".

Він також додав, що рішення КСУ про неконституційність призначення виборів Президента на 25 жовтня 2009 р. є остаточним, і його ніхто не може оскаржити. "Я щодня ходжу в парламент і не здивуюся, якщо депутати проголосують за дату 32 жовтня. Вона має приблизно таку ж легітимність, як 25 жовтня. Хоча, звичайно, якщо є настрой на те, щоб працювати і дати можливість країні провести нормальні вибори Президента, легітимні, то потрібно голосувати за 17 січня", - сказав він.

Як повідомлялося, народні депутати від Партії регіонів з 12 травня блокують парламентську трибуну, вимагаючи позитивного голосування за відставку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який став фігурантом скандалу в аеропорту Франкфурта-на-Майні.

Втім сьогодні вранці депутати від ПР розблокували трибуну, після чого перший заступник голови ВР Олександр Лавринович відкрив засідання парламенту і відразу ж оголосив перерву до 10:00 15 травня. За його словами, перерва оголошена для проведення політичних консультацій із приводу розгляду в сесійній залі відставки міністра внутрішніх справ. При цьому він відзначив, що така позиція була погоджена головами фракцій.

У свою чергу спікер парламенту Володимир Литвин і представники фракції БЮТ раніше заявили про те, що "регіонали" блокуючи роботу ВР мають намір добитися її розпуску (Конституція передбачає можливість розпуску парламенту, якщо він не збирався на засідання під час сесії протягом 30 днів). А прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що ПР блокує трибуну з метою не допустити прийняття урядового законопроекту про винесення гральних закладів за межі населених пунктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua