Дата президентських виборів не обов'язково буде 17 січня


Дата президентських виборів не обов'язково буде 17 січня

Дата президентських виборів не обов'язково буде 17 січня 2010 року, виходячи з рішення Конституційного суду, вважає суддя КС Іван Домбровський.

"Призначення виборів, на мою думку, не може бути так, щоб збігатися чітко з певним терміном повноважень (президента)", - сказав Домбровський на прес-конференції в Києві в середу.

За словами судді КС, постанова парламенту про призначення дати виборів – "політико-правовий документ".

"У цьому випадку Верховна Рада може виходити з різних аргументів", - вважає Домбровський.

При цьому суддя підкреслив, що якщо парламент прийме нову постанову і визначить дату президентських виборів, і якщо це рішення буде суперечити Конституції, але не буде оскаржено в КС, значить, воно буде діяти.

Домбровський відзначив, що у своєму рішенні судді КС процитували норми чинної Конституції України для того, щоб ще раз нагадати народним депутатам про чинні норми Основного закону для того, щоб парламентарії розуміли, якими нормами Конституції необхідно користуватися при ухваленні рішення про визначення дати президентських виборів.

За його словами, рішення Конституційного суду, зокрема, спрямоване на те, щоб запобігти надалі можливості використання недіючих норм Конституції України.

Говорячи про те, чи можуть органи влади починати роботу з підготовки до президентських виборів після оприлюдненого рішенні КС, Домбровський підкреслив, що будь-які дії органів влади, спрямовані на організацію і проведення президентських виборів, виходячи з постанови Верховної Ради України про визначення дати президентських виборів 25 жовтня 2009 року, будуть незаконними, оскільки суд визнав неконституційною цю постанову.

Відповідаючи на запитання, чи відчували судді КС якийсь тиск під час розгляду відповідного подання і винесення рішення щодо нього, суддя сказав: "Я особисто не відчув на собі якогось впливу". "Будь-якого стороннього впливу я не помітив на склад суду або окремих суддів", - додав він.

Домбровський також повідомив, що за дане рішення проголосували 14 суддів КС і двоє проголосували проти.

Відповідаючи на запитання, чи можна говорити, що, виходячи із сьогоднішнього рішенні КС, у всіх наступних президентів України з'являється теоретична можливість продовжувати свій термін, оскільки точної дати президентських виборів не встановлено, Домбровський сказав: "Теоретично це можливо і практично, напевно, так і буде".

Він нагадав, що стара норма Конституції, що не діє в цей час, визначала, що президентські вибори проводяться в останню неділю жовтня місяця п'ятого року терміну повноважень президента України. Нинішня редакція цієї статті вказує на те, що вибори проводяться в останню неділю, останнього місяця п'ятого року терміну повноважень президента України. "При такій конструкції Конституції це можливо", - сказав Домбровський, додавши, що в цьому питанні є кілька процесів, які не врегульовані Конституцією. Дата президентських виборів не обов'язково буде 17 січня 2010р, виходячи з рішення КС

Суддя КС, зокрема, відзначив, що Основний закон регулює такі положення як термін повноважень президента, а також місячний термін приведення його до присяги. У той же час, Конституція не регулює питання, пов'язані з підрахунком голосів, можливістю оскарження результатів голосування в суді, а також розгляд цих питань у суді.

При цьому, за словами Домбровського, ці процедури хоч і визначені законодавством і строки їх розгляду встановлені чинними законами, однак це не виключає порушення строків розгляду всіх цих питань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua