Уряд Естонії урізав собі зарплату


Уряд Естонії урізав собі зарплату

Уряд Естонії вирішив скоротити зарплати главі уряду, а також міністрам та іншим співробітникам міністерств, повідомляє DELFI. Зарплати урізані на вісім відсотків.

Естонська влада зменшує державні видатки, щоб в умовах кризи втримати дефіцит бюджету в рамках, установлених Євросоюзом (відповідно до Маастрихтських угод, нагадаємо, цей показник не повинен перевищувати трьох відсотків від ВВП). Порушення цих правил крім іншого поставило б під загрозу плани естонського керівництва з переведення країни на європейську валюту.

У лютому 2009 року парламент Естонії вже секвестував бюджет на поточний рік на 8 мільярдів крон (близько 700 мільйонів доларів). Однак скорочення виявилося недостатнім. За оцінкою Міністерства фінансів республіки, бюджет слід урізати ще на 5,5 мільярди крон (близько 480 мільйонів доларів).

Раніше Центробанк Естонії спрогнозував падіння економіки країни на 12,3 відсотка за 2009 рік. Зниження ВВП за останній квартал 2009 року (9,4 відсотка) виявилося для республіки рекордним за останні 15 років.

Наприкінці квітня, нагадаємо, уряд Естонії вирішив задіяти стабілізаційний резерв для покриття бюджетного дефіциту. Поки що для цих цілей дозволено використовувати приблизно половину резерву, який становить 7,3 мільярди крон (близько 636 мільйонів доларів).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua