ЄБРР погіршив економічні прогнози для Росії і країн регіону


ЄБРР погіршив економічні прогнози для Росії і країн регіону

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) очікує зниження ВВП Росії цього року на 7,5% з урахуванням різкого спаду виробництва в першому півріччі і деякого відновлення в другій половині року.

Раніше ЄБРР очікував невеликого, на рівні 1%, зростання економіки Росії цього року. Міжнародний валютний фонд прогнозує для Росії скорочення ВВП цього року на 6%.

У цілому по регіоні падіння економіки досягне, згідно з новим прогнозом ЄБРР, 5% після зростання на 4% торік і на 7% в 2007 році.

ЄБРР при цьому погіршив прогноз падіння валового внутрішнього продукту України в 2009 році з 5% до 10%. Згідно з повідомленням, погіршення прогнозу обумовлене зниженням цін на сталь, яка є основою українського експорту, на тлі зростання цін на енергоносії та обмеження доступу до ресурсів зовнішніх фінансових ринків.

Банк прогнозує, що в 2009 році спад економіки Латвії складе 13,2%, Литви - 11,8%, Естонії - 10,5%. На початку цього року прогноз Європейського банку реконструкції та розвитку щодо скорочення ВВП Латвії в 2009 році становив 5%, Естонії - 3,5%, Литви - 2,5%.

У Казахстані падіння економіки може досягти цього року 2%.

У той же час економісти банку вважають, що найгірші два квартали вже залишилися для економіки позаду, і надалі темпи падіння будуть знижуватися.

Стійке зростання може початися тільки в другій половині 2010 року. У цілому по регіоні економіка може вирости наступного року на 1,4%, у тому числі в Росії - на 2,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua