Економіка США почне рости у ІІ пол. 2009р.


Економіка США почне рости у ІІ пол. 2009р.

ВВП США знову почне рости в другому півріччі 2009 року, вважають економісти JPMorgan Chase & Co. і Barclays Capital Inc.

"Ми, імовірно, досягнемо дна найближчим часом", - наводить слова голови дослідницького відділу Barclays Ларі Кантора агентство Bloomberg.

Стабілізація споживчих видатків, на частку яких припадає близько 70% ВВП, стимулюючі заходи адміністрації США на суму $787 млрд, зусилля Федеральної резервної системи щодо пожвавлення ситуації на кредитних ринках і скорочення запасів продукції - усе це приведе до повернення економічного зростання, вважають в Barclays.

"Ми сподіваємося, що рецесія завершиться в районі середини року", - заявив головний економіст JPMorgan Брюс Касман. Ситуація на ринку житла, запаси і споживачі, а також урядові видатки або прискорять зростання економіки, або зроблять її зниження менш значним, вважає він.

Обидва експерти очікують, що ВВП США продовжить падіння в другому кварталі. При цьому вони оцінюють підйом економіки в третьому кварталі в районі 1% і його прискорення до 2% в останні три місяці поточного року.

За підсумками першого кварталу ВВП країни скоротився на 6,1%, що говорить про найгіршу рецесію з 1957-1958 рр., а запаси продукції на складах упали на рекордні $103,7 млрд.

Однак не всі аналітики такі оптимістичні.

"Хоча різнорідні паростки надії почали з'являтися, економіка США як і раніше в стані істотного падіння", - відзначалося у звіті економістів Deutsche Bank Securities Inc. у Нью-Йорку. На їхню думку, ВВП продовжить знижуватися протягом усього 2009 року, хоча й більш повільними темпами.

Є й третя група експертів, які вважають, що відновлення економічного зростання відбудеться, але буде недовговічним.

Нью-йоркські економісти Credit Suisse Holdings Inc. входять у їх число. Вони вважають, що менш значне скорочення запасів продукції, ніж було раніше, приведе до підвищення ВВП у квітні-червні на 1%, однак це відкриє шлях для зниження на 1,2% у третьому кварталі, коли безробіття, що росте, і зниження доходів стануть причиною зменшення видатків американців.

"Ми поки не перебуваємо на стабільній траєкторії", - вважає економіст Credit Suisse Джонатан Базіл.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua