Японія готується до тривалої дефляції


Японія готується до тривалої дефляції

Споживчі ціни в Японії знизилися в березні в порівнянні з тим же місяцем 2008 року на 0,1%. Настільки явний прояв дефляційних тенденцій зафіксовано в другій за розміром економіці світу вперше з вересня 2007 року, повідомило агентство Bloomberg.

Банк Японії прогнозує зниження цін у найближчі два фінансові роки після незначного підвищення протягом останніх трьох років. Японія стала першою країною, що вступила в тривалий період цінового спаду, пов'язаний зі світовою рецесією, відзначають експерти. США, країнам Європи і Китаю дотепер вдавалося втримати свою економіку на порозі дефляції.

Минулого разу дефляція в Японії протривала з 1999 по 2005 рік.

Новини про повернення періоду зниження цін затьмарили оптимізм інвесторів, пов'язаний з відновленням виробництва в країні. Раніше повідомлялося, що промислове виробництво виросло в Японії вперше за 6 місяців - на 1,6% у березні в порівнянні з лютим, незважаючи на те, що показник залишався на значно більш низькому рівні, ніж в перші місяці 2008 року.

У той же час рівень безробіття в країні підвищилося в березні на 0,4 процентного пункту - до 4,8% у порівнянні з попереднім місяцем.

Нові дані кидають тінь на оптимістичні прогнози аналітиків, що очікують переходу японської економіки до відбудовного періоду вже в цьому кварталі. Кілька опитаних агентством Bloomberg економістів вважають, що у зв'язку зі збільшенням промвиробництва ВВП Японії може почати рости вже у квітні-червні, і його приріст може скласти до 1,2% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Аналітики банку Barclays очікують зростання на 3,7% у поточному кварталі.

Банк Японії був більш стриманий у своїх прогнозах: ЦБ очікує "помірного відновлення" не раніше другого півріччя поточного фінроку (тобто в період з вересня 2009 року по 31 березня 2010 року).

"Економічні умови продовжать погіршуватися в найближчі місяці, але потім поступово вирівняються, і темпи зростання почнуть помірковано відновлюватися із другої половини фінансового 2009 року", - говориться в прогнозі Банку Японії. ВВП країни виросте на 1,2% у наступному фінансовому році, що починається 1 квітня 2010 року, очікує ЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua