Ахметов не розрахувався з боргами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ахметов не розрахувався з боргами

8904
ПУМБ, якому протягом 12 місяців необхідно погасити до $900 млн. зовнішніх зобов'язань, не виплатив компанії Cargill $10 млн. Після цього акціонери банку можуть відмовитися від виплат за основним боргом банку і клопотатися про рекапіталізацію. Таким же шляхом можуть піти й інші банки.
За інформацією "ЭИ", ПУМБ не зробив погашення за кредитом торговельного фінансування компанії Cargill на суму близько $10 млн., останній термін виплати за яким минав минулого тижня. Прес-секретар банку Юлія Жулій заявила, що "ані підтвердити, ані спростувати інформацію про невиконання ПУМБ тих або інших зовнішніх зобов'язань ми не можемо".
Старший фінансовий аналітик Astrum Investment Management Сергій Фурса говорить, що про технічний дефолт ПУМБ відомо учасникам ринку, він не вплинув значно на прибутковість банків в українському сегменті, але торкнувся безпосередньо емітента. Минулого тижня прибутковість за єврооблігаціями банку впала з 180% до 120%, а сьогодні вона вже зросла до 138%, говорить експерт.
При цьому відношення банків до публічних і непублічних боргів кардинально відрізняється. Якщо синдикований кредит може бути реструктуризований, то за публічним боргом банк кілька разів подумає, перш ніж повідомляти реструктуризацію або дефолт. Тому різкого падіння цін на боргові зобов'язання ПУМБ та інших українських банків поки не відбувається.
Опитані банкіри підозрювали нестачу ліквідності в ПУМБ. "Наше казначейство вже тиждень косилося на платежі із цим банком",- говорить один з фінансистів. На його думку, несвоєчасна виплата банком своїх боргів може означати небажання акціонерів виплачувати й інші борги банку, сукупний обсяг яких до виплати в наступних 12 місяців досягає $900 млн. "Група СКМ уже кілька років тому звела рівень кредитування через ПУМБ власних підприємств до 1% від кредитно-інвестиційного портфеля.
Тому, якщо в акціонерів буде вибір, що підтримувати фінансами - банки або базові активи,- вони виберуть останнє",- говорить банкір. Він також не здивується, якщо акціонери звернуться до держави із клопотанням про рекапіталізацію - ПУМБ відповідає критеріям для держпідтримки.
Експерти побоюються, що стратегія невиплати зовнішніх боргів стане загальною для українських банків. "Ходять чутки, що вимога не виплачувати зовнішні борги і вимагати їх реструктуризації виходить від Нацбанку",- говорить голова правління одного з банків з іноземним капіталом, що побажав не називати себе. За його словами, це одна з умов, за яких Нацбанк надає банкам рефінансування після скандалу з "Надра Банком", менеджмент якого використав гроші НБУ для покупки валюти і виплат за зовнішніми боргами. "Такі ж умови, у принципі, поставлені й закордонним банкам, що бажають одержати підтримку НБУ,- тільки вони пролонгують або рефінансують свої позики, а місцеві банки - ні",- говорить фінансист.
Пропозиція не виплачувати зовнішні борги закордонним кредиторам виходила від заступника голови НБУ Олександра Савченко. У своїх інтерв'ю він говорив про необхідність реструктуризувати зовнішні зобов'язання банків і підприємств, пролонгувавши їх на максимально можливий термін.
Олександр Дубинський
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас