592
Эксперт: У 2009 р. українські аграрії можуть зібрати 40-43 млн т зерна
— Аграрний ринок
У 2009 р. українські аграрії зберуть 40-43 млн т зерна. Такий прогноз РБК-Україна озвучив керівник групи експертів асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа.
На думку експерта, на зниження врожаю в 2009 р. чинитимуть вплив погодні умови, погіршення фінансування АПК та зниження площ під окремими пізніми культурами.
При цьому він повідомив, що цього року державна підтримка агросектору, в порівнянні з 2008 р. скоротилась в 2,6 разу. "І те незрозуміло, коли почнеться фінансування, тому що по стабілізаційному фонду є великі питання. Особливо по таких програмах, як компенсація ставок кредитування, про пільгові кредити для аграріїв, там ще, здається, мова йде тільки про погашення торішньої заборгованості, а програма цього року взагалі не фінансується", - сказав він. Також в п'ять разів скоротилось залучення кредитних ресурсів від комерційних банків.
"Тому практично всі резерви, які були у аграріїв, використовуються на поточні потреби. І ті з них, які не побачать перспектив у залученні фінансування до липня включно, будуть вимушені скорочувати посіви пізніх зернових культур", - пояснив В.Лапа.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Чому держреєстратори відмовляють фермерам у реєстрації прав на землю попри рішення Верховного суду
Україна вже відправила на експорт понад 21 млн т зерна
Уряд хоче повернути безпечні гектари в обіг: коли скасують пільги
Чи зростуть ціни на продукти борщового набору через морози — відповідь Мінекономіки
Дешевих овочів та фруктів у сезоні-2026 не очікується: брак робочої сили
ТОП-3 змін у бронюванні аграріїв
