ЗМІ: Процес рекапіталізації банків може перетворитися в наймасштабнішу державну аферу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: Процес рекапіталізації банків може перетворитися в наймасштабнішу державну аферу

Казна та Політика
9960
Процес рекапіталізації банків може перетворитися в наймасштабнішу державну аферу, пише тижневик "Коментарі". Аналітики, опитані виданням, вважають не випадковим відсутність чіткої процедури докапіталізації банків і зволікання з фінансовою допомогою проблемним фінустановам. І пов'язано це не тільки з нестачею необхідних на те коштів у скарбниці.
Деякі із власників фінустанов, які фігурують нині в списку претендентів на державну допомогу, звернулися до НБУ лише після того, як "витрусили" зі своїх банків усе до копійки. Прикладом може слугувати банк "Надра", який миттєво "витратив" не тільки власні гроші, але й більше 7 млрд. грн., які Нацбанк виділив як рефінансування. Подібні факти не могли залишитися поза полем зору чиновників банківського регулятора, відзначає тижневик.
"Однак у Нацбанку прикидаються "підсліпуватими", причому навряд чи безкорисливо. Не виключено, що дотепер немає повного переліку претендентів на капіталізацію за рахунок держави саме тому, що в НБУ очікують інших запізнілих кандидатів, які зараз "скидають" активи в надії згодом одержати державні уливання. Тому в перспективі перелік Нацбанку може поповнитися досить несподіваними кандидатами", - допустив заступник голови правління одного з вітчизняних банків.
Імовірно, що чиновники і далі барилися б з початком процесу рекапіталізації, дозволяючи банкірам вимивати кошти з фінустанов, якби не невідкладна необхідність виконувати вимоги МВФ.
Якщо ж уряд отримає кошти від МВФ, а мова йде про 5,6 млрд. доларів, це відкриє нові можливості для масштабних валютних спекуляцій, як це вже було після одержання в листопаді першого траншу кредиту МВФ (майже 4,5 млрд. дол.), зауважує видання.
Тоді, як повідомляла прем'єр Юлія Тимошенко, за надання рефінансування чиновники НБУ одержували "відкати" в розмірі від 3 до 7% від суми кредиту. Левова частина отриманих коштів відразу переводилися банкірами у ВКВ. Причому купували її за гарним курсом, згодом збуваючи втридорога. Саме після цього, у грудні минулого року відбувся перший потужний стрибок курсу долара - з 7,4-7,6 грн./дол. він майже досяг 10 грн./дол. Не виключено, що сценарій можуть і повторити, резюмує видання.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас