Китай задумався над своїми доларовими вкладеннями


Китай задумався над своїми доларовими вкладеннями

В умовах погіршення стану світової економіки, знайти спільну мову можуть навіть такі люди, як адепт "відкритого суспільства" Джордж Сорос і голова далекого від лібералізму Національного банку Китаю Чжоу Сяочуань.

Спочатку Сорос запропонував передати права долара розрахунковій валюті МВФ - SDR. Зміст - валюта № 1 не повинна бути в руках однієї країни.

На минулому тижні китайський банкір приєднався до мільярдера. План, викладений Чжоу Сяочуанем, простий. Треба вивести SDR на реальний фінансовий ринок, щоб не тільки країни-боржники могли розплачуватися із МВФ за кредитами, але й корпорації проводили розрахунки між собою.

На цьому тижні ідею обговорять на саміті G20 - як не прислухатися до власника найбільших у світі резервів? США, щоправда, заявили, що перспективам долара ніщо і ніхто загрожувати не може. Та й усі розуміють: у недалекому майбутньому супервалюти не з'явиться, ніхто не хоче ризикувати своїми фінансами.

Просто Пекін дає зрозуміти США: треба зважати на головного кредитора. Якщо вже Китай вклав в американські держоблігації більше $1 трлн, він має право чекати, щоб Вашингтон вів відповідальну політику. Боровся з дефіцитом бюджету, наприклад.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua