Банкам наказали довго жити


Банкам наказали довго жити

Відсутність чітких критеріїв рекапіталізації комерційних банків уже стала причиною розладу між Національним банком і Мінфіном

З чуток, на попередніх консультаціях про список банків, що потребують держпідтримки, в урядовий список не потрапили "Родовід Банк", Укрпромбанк і Імексбанк.

Як повідомило високопоставлене джерело в Кабінеті міністрів, на консультаціях між представниками Мінфіну і НБУ розглядалися два списки на рекапіталізацію. У списку центробанку опинилися всі шість банків із групи найбільших і великих, що подали клопотання на рекапіталізацію (від імені Укрпромбанку, "Надра" і "Родовід Банку" клопотали тимчасові адміністратори, від імені Імексбанку, Укргазбанку і "Фінанси та кредит" запит робили акціонери). Однак в урядовому списку частини банків не виявилося.

Джерела стверджують, що прихильності Мінфіну не удостоїлися три банки: "Родовід Банк", Укрпромбанк і Імексбанк. "Вони були в списку НБУ, але не потрапили в перелік Мінфіну", - говорить чиновник.

У самих вищезгаданих банках про непогодженість позицій НБУ і Мінфіну поки не знають. Тимчасовий адміністратор "Родовід Банку" Віктор Кравець заявив, що подав клопотання про рекапіталізацію банку із вказівкою необхідного уливання в капітал на рівні 3,196 млрд. грн. "Я не чув про те, що банк не внесений у списки. Робота триває", - стверджує пан Кравець.

У прес-службі Укрпромбанку відповіли, що не мають інформації про відсутність банку в списку, затвердженому урядом на рекапіталізацію. А в Імексбанку заявили, що акціонери підписали звернення до уряду із проханням підтримати банк капіталом, і на попередньому етапі переговорів була отримана згода влади.

У свою чергу, учасники ринку вже обговорюють між собою можливість того, що на першому етапі рекапіталізації уряд стане співвласником тільки найбільших комерційних банків. Тому рішення щодо "Родовіду" та Імексу поки відкладене. У випадку ж з Укрпромбанком не виконується критерій "прийнятної вартості санації банку коштами держбюджету" - згідно зі звітом тимчасового адміністратора Олександра Майданюка, банку з капіталом 1,6 млрд. грн. потрібне додаткове уливання до 7 млрд. грн.

"Нацбанк і Мінфін насамперед чекають, щоб визначилися акціонери ПриватБанку. Якщо вони попросять у держави підтримки, то постане питання про достатність ресурсів для інших банків", - говорить голова правління однієї з найбільших вітчизняних фінансових установ.

Його колега з банку з іноземним капіталом вважає, що якщо уряд буде погоджуватися з усіма клопотаннями акціонерів, то банкіри вишикуються в чергу. "Це ж елементарно: видаєш великі безповоротні кредити, а потім здаєш банк державі, - іронізує фінансист. - Але реалії такі, що державних грошей на всіх явно не вистачить".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua