Die Welt: Американську валюту чекають сутінки


Die Welt: Американську валюту чекають сутінки

Внаслідок глобальної фінансової кризи світову валютну систему очікує епохальний перелом, вважає впливова німецька газета.

Слідом за економічним спадом у Сполучених Штатах тепер і американський долар ризикує втратити свою лідируючу позицію. Китай і Росія вимагають позбавити долар статусу світової резервної валюти.

Обидві держави побоюються потрясінь на міжнародних валютних ринках, і ці страхи не позбавлені підстав. Росія і КНР тримають значну частину своїх валютних резервів у доларах. На КНР припадає третина світових валютних запасів – два трильйони доларів.

У російській скарбниці, незважаючи на недавні втрати, усе ще перебувають 380 мільярдів доларів. Таким чином, російські доларові резерви - треті за розміром у світі. У цілому мова йде про 2 трильйони 800 мільярдів доларів, які можуть почати рухатися, якщо долар втратить своє домінуюче становище.

Голова китайського Центробанку Чжоу Сяочуань заявив, що нинішня криза вимагає створення нової міжнародної резервної валюти. У довгостроковій перспективі експерти розраховують на посилення ролі євро. На даний момент близько чверті світових валютних запасів зберігаються в євро. Експерти світових ринків вважають грошову політику стражів європейської валюти більш стабільною, ніж політику американців. У доповіді Deutsche Bank вказується, що частка євро у світових валютних запасах до початку наступного десятиліття може підвищитися до 30 - 40 відсотків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua