Центробанк КНР: Китайська економіка вже досягла дна


Центробанк КНР: Китайська економіка вже досягла дна

Економіка Китаю досягла дна, але подальше скорочення ключової ставки ще можливо, заявив у середу консультант китайського центробанку Фань Ган. Про це повідомляє Bloomberg.

Фань, який входить у консультативний комітет з грошово-кредитної політики Народного банку Китаю, сказав, що 25-процентне зростання продажів автомобілів і збільшення інвестицій у країні вказують на поліпшення стану економіки.

"Перш ніж економіка почне рости, вона повинна досягти нижньої межі. Я вважаю, що вона досягла дна... при цьому стали з'являтися ознаки відновлення в деяких галузях", - заявив Фань в інтерв'ю під час інвестиційної конференції в Гонконгу.

Споживання сталі та енергії знижувалося більш повільними темпами і, можливо, почне рости в березні, транспортний сектор також розігрівається, сказав він.

Однак великі запаси і надлишок виробничих потужностей у деяких галузях промисловості залишаються головними проблемами для економіки в короткостроковій перспективі. Уряд Китаю має намір досягти цього року 8-процентного зростання ВВП, мінімального з 1999 року, але Світовий банк прогнозує збільшення тільки на 6,5%.

Різкий економічний спад у Китаї означає, що найближчим часом країні може загрожувати дефляція, але аналітик також попередив, що може відновитися інфляція і стати проблемою в довгостроковій перспективі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua