Китай шукає валюту, що замінить долар


Китай шукає валюту, що замінить долар

Центробанк Китаю запропонував замість долара США у ролі міжнародної резервної валюти використовувати нову глобальну систему під контролем МВФ. Про це пише The Financial Times.

Як пояснив голова Народного банку Китаю Чжоу Сяочуань, кінцева мета – створити резервну валюту, що не залежить від якоїсь країни і зберігає стабільність у довгостроковій перспективі, і в такий спосіб усунути неминучі недоліки, пов'язані з використанням національних валют.

Проаналізувавши пропозицію Пекіна, експерти побачили в ній побоювання того, що заходи щодо порятунку американської економіки можуть негативно позначитися на Китаї. «Це явний знак того, що Китай, найбільший власник доларових фінансових активів, побоюється можливих інфляційних ризиків у зв'язку з додатковою емісією Федеральної резервної системи США», - заявив Ку Хонгбін, провідний спеціаліст банку HSBC.

Незважаючи на те, що Чжоу Сяочуань не згадував американський долар як такий, у заяві голови Народного банку Китаю різко критикується монетарна система, де домінує долар.

Як альтернативу існуючій системі Чжоу Сяочуань пропонує розширити роль спеціальних прав запозичення (SDR), які МВФ використовував в 1969 році для підтримки стабільного курсу валют.

На даний момент вартість SDR заснована на кошику чотирьох валют: американського долара, ієни, євро і фунта стерлінгів. Вони використовуються як розрахункова грошова одиниця у МВФ та інших міжнародних організаціях.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua