Голова народного банку Китаю закликав замінити долар новою резервною валютою


Голова народного банку Китаю закликав замінити долар новою резервною валютою

Голова Народного банку Китаю Чжоу Сяочуань запропонував позбавити долар США статусу міжнародної резервної валюти і замінити його новою глобальною системою під контролем МВФ. У його заяві, що з'явилася на офіційному сайті НБ КНР, відзначається, що зараз головною метою є створення резервної валюти, "не прив'язаної до окремих країн, і що зберігає стабільність у довгостроковій перспективі".

На думку аналітиків, це відображає побоювання Пекіна щодо того, що заходи порятунку американської економіки можуть мати негативний ефект для Китаю.

"Це очевидний знак того, що Китай, найбільший власник американських цінних паперів, забезпечених доларами, побоюється можливих інфляційних ризиків у зв'язку з додатковою емісією ФРС", - пояснює Ку Хонгбін, провідний спеціаліст по Китаю в банку HSBC.

На думку Чжоу, на зміну долару можуть прийти SDR (спеціальні права запозичення МВФ), зараз формовані за принципом кошику долара, євро, фунта та ієни. До них можуть додатися валюти інших провідних світових економік, вважає голова китайського центробанку. У статті китайський економіст також віддає належне Джону Кейнсу, що робив аналогічну пропозицію в 40-х роках минулого століття.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua