Нацбанк псує життя спекулянтам


Нацбанк псує життя спекулянтам

Національний банк України продовжує за допомогою адміністративних методів стримувати попит на американську валюту. 20 березня Нацбанк розіслав банкам лист із вимогою не тільки ідентифікувати клієнтів, які здійснюють валютообмінні операції на суму більше 50 тисяч гривень, але й перевіряти їх фінансове становище.

До цього клієнт, який проводив валютообмінні операції на суму, еквівалентну понад 50 тисяч гривень, повинен був надати банку тільки паспорт і ідентифікаційний код. Зараз же фінустанови повинні перевіряти фінансове становище клієнта і походження цих грошей. "Банкам необхідно проводити аналіз відповідності зазначених фінансових операцій суті діяльності та фінансового становища клієнта… з урахуванням джерел походження грошей клієнта, обсягів та інтенсивності здійснення таких операцій", - говориться в листі НБУ.

Як саме банкіри повинні перевіряти клієнта і які документи запитувати, НБУ в листі не уточнив. "Неясно, як потрібно перевіряти фінансове становище клієнта, ніяких практичних рекомендацій НБУ у своїй телеграмі не дає", - міркує заступник голови правління банку "Контракт" Павло Крапівін. Тому в минулу п'ятницю ні у відділеннях банків, ні в обмінних пунктах, які відвідав журналіст "Дела", ніяких додаткових документів ще не запитували. (У більшості обмінних пунктів паспорт не вимагають.)

Банкіри впевнені, що за допомогою нововведення НБУ прагне стримати апетити валютних спекулянтів, що обмінюють значні суми грошей на готівковому ринку. "НБУ намагається відітнути тих людей, які роблять погоду на готівковому валютному ринку, обмінюючи солідні суми, і тим самим тиснуть на курс долара", - говорить скарбник одного з банків.

"Цей лист - одне із зусиль НБУ з адміністративного заниження курсу долара, хоча формально в листі про це нічого не написано", - підтверджує його слова голова правління комерційного банку. Однак банкіри не вірять, що ця ініціатива НБУ стане для спекулянтів каменем спотикання. "Якщо хтось захоче поміняти мільйон гривень, він просто обійде 20 обмінників", - розповідає нехитру схему скарбник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua