ФДМ: Інтерес до приватизації "Укртелекому" проявили близько 10 компаній


ФДМ: Інтерес до приватизації "Укртелекому" проявили близько 10 компаній

Інтерес до приватизації ВАТ "Укртелеком" проявили близько 10 компаній, повідомив виконувач обов'язків голови Фонду державного майна (ФДМ) України Дмитро Парфененко журналістам у середу.

"Число охочих постійно збільшується, сьогодні їх уже порядку 10", - сказав він.

У той же час він відзначив, що ніяких рішень про початок приватизації "Укртелекому" ще не приймалося.

"Поки риска не підведена, й оскільки немає політичної волі, ніяких рішень не приймалося, йде оцінка попиту", - сказав він.

ФДМ на початку лютого поточного прийняв рішення виставити на початку березня на конкурс пакет акцій у розмірі 62,79% статутного капіталу ВАТ "Укртелеком". Тоді Д.Парфененко, будучи в.о. голови, заявив, що номінальна вартість зазначеного пакета становить 3,5 млрд грн, а їх попередня оцінка становила 7,5 млрд грн.

Як вказував він раніше, інтерес до приватизації оператора проявили такі інвестори, як Bank of New York, UBS, "Альфа Капітал", Namura. Про свою можливу участь у приватизації заявив також турецький оператор зв'язку Turkcell, що володіє 55% українського ТОВ "Астеліт".

Україна готує національного оператора зв'язку до приватизації з кінця 90-х років минулого сторіччя. Однак поки вдалося провести лише пільговий продаж, а в держави як і раніше залишається 92,79% акцій підприємства.

Нинішній уряд під керівництвом Юлії Тимошенко намагався продати "Укртелеком" в 2008 році, закріпивши в держвласності 25%+1 акція. Тоді ціна однієї акції на ринку становила 1,04 грн, з урахуванням чого початкова вартість 67,79% акцій компанії оцінювалася в 13,2 млрд грн. Потім ціна акцій знизилася, і уряд визначив початкову ціну цього пакета у квітні на рівні 12 млрд грн. За даними ПФТС на 18 лютого, ціна купівлі акцій підприємства склала 0,23 грн за акцію, ціна продажу – 0,265 грн за акцію при номіналі 0,25 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua