Ринок M&A в Україні в 2008р стиснувся майже в 6 разів


Ринок M&A в Україні в 2008р стиснувся майже в 6 разів

Обсяг ринку злиттів і поглинань (M&A) в Україні в 2008 році скоротився майже в шість разів - до $3,69 млрд (36 угод) у порівнянні з $21,49 млрд (87 угод) в 2007 році, повідомило російське аналітичне видання M&A-Intelligence у прес-релізі з посиланням на висновки його аналітиків.

Як відзначають експерти, значний спад, що почався на українському ринку ще в першій половині минулого року (24 угоди на $2,39 млрд), збільшився в другому півріччі (12 угод на суму $1,30 млрд) у зв'язку зі світовою фінансовою кризою, що вибухнула.

До трійки галузей - лідерів M&A в 2008 році за кількістю та за обсягом угод видання відносить фінансовий сектор (вісім угод на загальну суму $1,92 млрд.), металургію (дві угоди в сумі $590 млн) і харчову промисловість (13 угод на суму $575 млн). "Банкіри швидше зрозуміли нові цінові реалії ринку на відміну від продавців, які найчастіше оцінюють свій бізнес у якусь віртуальну суму, що не враховує кризові тенденції", - пояснює аналітик M&A-Intelligence Вероніка Клубнікіна.

При цьому експерти видання відзначають, що металургія ввійшла в трійку лідерів завдяки всього лише одній великій угоді на $550 млн, що завершилася у квітні минулого року, тобто до початку активної стадії кризи.

На думку керівника аналітичної групи M&A-Intelligence Андрія Зайкова, ступінь концентрації в харчовій галузі України поки значно відстає від рівня, характерного для більш розвинених економік. "Тому ми припускаємо, що M&A-активність у цьому бізнесі буде зберігатися на високому рівні", - підсумував аналітик.

Видання також відзначає, що в останні місяці на міжнародних ринках різко збільшилася кількість заявок на продаж проблемних активів, що надходять із України. "Звернення скоріше схожі на крик про допомогу, але за фантастичною ціною і без урахування явних політичних ризиків. Якщо покупці із числа професійних інвестфондів і окремих інвесторів логічно врахували цінові корекції, то значна частина продавців продовжила мислити торішніми ціновими категоріями. Угоди почали відкладатися і потім зриватися", - говориться в повідомленні.

Згідно із прогнозами M&A-Intelligence, в 2009 році на українському ринку M&A імовірна перевага тенденції до скуповування активів, не запланованих бізнес-стратегіями компаній, оскільки в ситуації нестабільності, курсів валют, що змінюються, і плаваючих цін на сировину будь-які фінансові моделі розвитку бізнесу і грошових потоків не зможуть дати адекватну оцінку бізнесу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua